برنج

خرید و فروش برنج پاکستانی درجه یک عمده

برنج ارزان قیمت

خرید و فروش برنج پاکستانی با توجه به قیمت خوب و کیفیت قابل قبول آن در کشور ما ایران طرفداران زیادی پیدا کرده است.
برنج درجه یک پاکستانی به دلیل اینکه قیمت برنج ایرانی در
کشور بالا رفته است بسیار طرفدار پیدا کرده است.

ناگفته نماند که برنج پاکستانی به دلیل اینکه قیمت ارزان دارد برای اکثر قشر ها مناسب است.
شبیه بودن آن به برنج ایرانی امتیاز دیگری است که این نوع برنج از آن برخوردار است.

چگونه مثل حرفه‌ای‌ها برنج بخریم؟

برنج ایرانی یا خارجی؟

روشن و مبرهن است که برنج ایرانی باکیفیت و ممتاز است اما قیمت برنج خارجی به مراتب ارزان‌تر است. به همین دلیل بعضی‌ها برنج هندی و پاکستانی می‌خرند که حتی نوع کم‌کیفیت آن خوب قد می‌کشد و دون می‌شود و هر کدبانوی تازه‌کاری هم از عهده پخت آن بر می‌آید!

خرید و فروش برنج پاکستانی

تشخیص برنج اصل از برنج تقلبی

۱٫ سوختن برنج

اگر برنجی خریدید و شک داشتید که پلاستیکی هست یا نه. این روش را امتحان کنید:

مقدار کمی برنج رو روی آتش بگذارید؛ اگر مشاهده نمودید که به سرعت می سوزد و از آن بوی پلاستیک بلند می شود، این وضعیت نشان می دهد که برنج پلاستیکی و برای سلامتی بسیار زیان آوراست.

۱۱ روش تشخیص برنج تقلبی حاوی پلاستیک از برنج اصل

۲٫ ظرف پر از آب برای تشخیص برنج تقلبی

داخل ظرف پر آب مقداری برنج بریزید اگر برنج ها کف ظرف باقی ماندند برنج طبیعی می باشند.

۳٫ کوبیدن در هاون برای تشخیص برنج اصل از تقلبی

مقداری برنج در هاون بریزید و بکوبید . اگر برنج کاملا خرد شد طبیعی و با منشا آلی است اما اگر خرد نشد و هسته زرد رنگ داشت برنج پلاستیکی است.

۴٫ قرار دادن در نور خورشید برای تشخیص برنج اصل

برای چند روز مقداری برنج را داخل ظرف در بسته مقابل نور خورشید قرار دهید اگر سالم ماند برنج پلاستیکی است اما اگر کپک زد برنج طبیعی می باشد.

۵٫ راه های تشخیص برنج ایرانی از برنج خارجی

برنج ایرانی عطر خوش بوی دارد و از نظر اندازه دانه برنج ایرانی از نمونه های پاکستانی و هندی کوتاه تر است . برنج ایرانی رنگی سفید و شیری رنگ دارد.

 

۶٫ یکدست بودن برنج

برنج خوب ایرانی حتماً باید یکدست باشد. و برای تشخیص یکدست بودن مقداری از برنج را در کف دست خود بریزید و با دقت به آن نگاه کنید.

دانه های برنج نباید اندازه و رنگ و شفافیت متفاوتی داشته باشند. اگر هر یک از این موارد در برنجی وجود داشته باشد، برنج مخلوط شده و یکدست نیست.

روش دیگر :مقداری برنج را روی یک ظرف یا سطح شیشه ای بریزید و نوری مانند نور گوشی به ان بتابانید و با دقت به دانه ها نگاه کنید اگر میزان شفافیت آن ها متفاوت بود ، برنج مخلوط شده است.

۷٫ خشک بودن برنج خوب

برنج خوب ، باید خوب خشک شده باشد. برنجی که به درست

۸٫ بی بند بودن برنج خوب ایرانی

برنج بی کیفیت بندهای عرضی دارد اما دانه های برنج خوب، یکپارچه و بدون بند و ترک است. بند دار شدن برنج به دلیل قرار گرفتن دانه های برنج در معرض باد یا هوای سرد بعد از خروج از کارخانه ی شالیکوبی است.

برای تشخیص بند دار بودن برنج ، برنج را با انگشت شست و اشاره نگه دارید و با ناخن انگشت شست فشار دهید، اگر راحت خرد و شکسته شد برنج بی کیفیت و بند دار است.

ی خشک نشده باشد، به اندازه ی کافی سفت نشده و اصطلاحاً پوک است.

برای تشخیص خشک بودن برنج آن را زیر دندان بگذارید و فشار دهید. برنج خوب نباید راحت بشکند و خرد شود. برنجی که خوب خشک شده است هنگام پخت و دم کشیدن ، خوب قد میکشد و به دلیل خشک بودن، به راحتی از آب موجود در دیگ رطوبت جذب میکند و ری می کند.

خرید و فروش برنج پاکستانی

۹٫ نیمه بلوری بودن برنج خوب ایرانی

برنج خوب ایرانی رنگی نیمه شفاف یا نیمه بلوری است اما برنج های خارجی کاملاً شفاف اند.

۱۰٫ عطر و طعم برنج ایرانی

برنج خوب ایرانی عطر و طعم خاصی دارد . برای تشخیص عطر برنج مقداری برنج را بین دو کف دست بریزید و در آن ها کنید.

در این صورت باید بوی آن به مشامتان برسد. برخی افراد به برنج های بی کیفیت مقداری گرد برنج اضافه می کنند که عطر برنج ایرانی را بگیرد.

برای تشخیص این شگرد مقداری برنج بردارید و به آن فوت کنید و سپس داخل دهان خود بگذارید. اگر طعم مطبوعی ندارد آن برنج،خوب نیست.

خرید و فروش برنج پاکستانی

۱۱٫ تشخیص برنج اصل ایرانی

برنج را در ظرفی خیس کنید تا برای چند روز بماند. اگر بعد از گذشت ۴ الی ۵ روز برنج کپک زد برنج اصل است اما اگر کپک نزد غیر اصل است.

آیا برنج پاکستانی از برنج هندی بهتر است؟

احتمالاً شما هم اسم برنج باسماتی را برای توصیف برنج هندی(برنج هندی چیست و برای بیماران دیابتی و قلبی چه فوایدی دارد؟) شنیده اید. برنج باسماتی در واقع گونه‌ای از برنج است که در مناطقی از پاکستان و هند رشد می‌کند. به همین دلیل برنج باسماتی هند و پاکستان هیچ تفاوتی باهم ندارند و فقط کیسه های متفاوت بسته بندی می‌شوند.

راه های عمده فروشی برنج پاکستانی

مقامات بازرگانی پاکستان اعلام کرده اند که رفتن صادرکنندگان برنج به سمت بازاریابی بین المللی صحیح و برندسازی همچنین استفاده از بسته بندی صادراتی با کیفیت تر و مناسب تر، از دلایل اصلی بالا رفتن صادرات برنج و از عوامل موفقیت صادرات در این کشور در سال جاری بوده است. کشور پاکستان با داشتن پتانسیل بالای تولید توان زیادی در افزایش تولید برنج دارد که در صورت عملکرد بهتر در تولید و بازاریابی مستمر و استفاده از قراردادهای بین المللی می تواند باعث افزایش صادرات آن شود.

خرید و فروش برنج پاکستانی

خرید برنج پاکستانی

هند و پاکستان دو رقیب در عرصه صادرات برنج در منطقه هستند که در حال حاضر تولیدکنندگان برنج هندی با عملکرد بهتر در بازاریابی و اصول مذاکرات تجاری توانسته اند بخش عمده ای از بازار برنج را در منطقه خاورمیانه و خلیج فارس همچون بازار مصرف کشور عربستان و همچنین دیگر کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس مانند امارات ، قطر، عمان و غیره را به خود اختصاص داده و از رقیب سنتی خود پیشی بگیرند. هم اکنون سهم کشور هند از بازار برنج در کشور عربستان بیش از ۷۰ درصد می باشد که رقم بسیار بالایی است.

با این وجود به علل مختلفی مانند ضرورت ایجاد تنوع در مبادی وارداتی و کاهش تعرفه صادرات، کشور پاکستان به عنوان همسایه مرزی ایران که می تواند در برقراری روابط سیاسی و اقتصادی بهتر، کمک شایانی برای ایران باشد، واردات و خرید برنج پاکستانی، دارای اولویت بالاتری نسبت به هند می باشد. در حال حاضر ایران یکی از خریداران اصلی برنج پاکستانی می باشد و سالانه مقادیر قابل توجهی از انواع برنج پاکستانی را خریداری و در بازارهای داخلی توزیع می کند، خرید برنج پاکستانی با ارز دولتی صورت می گیرد، به همین دلیل قیمت آن نسبتا مناسب است و اقشار پایین جامعه نیز توانایی خرید آن را دارند.

با توجه به اینکه تقاضا برای خرید برج پاکستانی در کشور بسیار بالا است، سرمایه گذاری در زمینه خرید و فروش عمده برنج پاکستانی گزینه بسیار خوبی به حساب می آید. در حال حاضر صدها فروشنده عمده این محصول در باسکول حضور دارند که شما می توانید به صورت مستقیم با آنها ارتباط برقرار کنید؛ همچنین شما این امکان را دارید که یک درخواست خرید عمده برنج پاکستانی در سایت ثبت کنید و منتظر بمانید تا فروشندگان در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس برقرار کنند.

برنج ایرانی یا خارجی؟

روشن و مبرهن است که برنج ایرانی باکیفیت و ممتاز است اما قیمت برنج خارجی به مراتب ارزان‌تر است. به همین دلیل بعضی‌ها برنج هندی و پاکستانی می‌خرند که حتی نوع کم‌کیفیت آن خوب قد می‌کشد و دون می‌شود و هر کدبانوی تازه‌کاری هم از عهده پخت آن بر می‌آید!

قد و بالا مهم‌تر است یا عطر و طعم؟

برنج هندی را به خاطر قیمت پایین و قد کشیدنش می‌خرند. ولی برای ارزان‌تر تمام شدن می‌شود از نیم‌دانه و سرلاشه ایرانی برای مصرف روزانه استفاده کرد که طعم و ارزش غذایی خوبی دارند. منظورم این نیست که برای مهمان‌هایتان برنج هندی بپزید! برای آن‌ها برنجی بخرید که ایرانی باشد تا خوب قد بکشد و ری خوبی داشته باشد و  اگر عطر و بویش کم بود با هنر آشپزی به غذایتان بوی و طعم خاص دهید.

کبابی‌ها غالباً از برنج صدری استفاده می‌کنند که خوش قد و بالا می‌شود اما عطر و بوی زیادی ندارد ولی با بوی کباب و روغن حیوانی و … چلوکباب، رنگ و بو و مزه‌ای پیدا می‌کند که خیلی به برنجش ربط ندارد. برای تشخیص میزان عطر و بوی برنج، مقداری از آن را میان دو کف دست قرار دهید و در آن بدمید. از مقدار بوی عطری که به مشامتان می‌رسد می‌توانید آن را تشخیص دهید.

این مطلب چه اندازه برایتان مفید بوده است؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رأی: 0

منتظر اولین رای شما هستیم 👋

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *