برنج

کدام برنج شمال بهتر است؟ معیار های انتخاب برنج

خرید و فروش عمده برنج ایرانی

کدام برنج شمال بهتر است؟ اغلب مصرف کننده های برنج در انتخاب نوع برنج مردد هستند. کدام برنج از همه بهتر است برنج خوب باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟ و سوالاتی از این دست که سعی خواهیم کرد به آن ها جواب قانع کننده بدهیم.

کدام برنج شمال بهتر است

 

 

معیار های انتخاب برنج چیست؟ 

معیار انتخاب برنج چیست؟ برنج خوب برنجی است که همه خصوصیات برنج با کیفیت را داشته باشد از کیفیت پخت برنج و عطر وطعم گرفته تا شکل ظاهری, بسته بندی, رنگ دانه های برنج و …
حال بیایید با هم ویژگی های برنج خوب را از همه نظر بررسی کنیم.

کدام برنج شمال بهتر است

پخت برنج شمال:

بسیاری از برنج های خارجی هستند که بسیار خوب قد میکشند و به اصطلاح خوب قد می کشند و در نظر بیننده یک برنج عالی به حساب می آیند.
اکثرا برنج های خارجی خصوصیات ظاهری خوبی دارند اما در هنگام مصرف ویژگی طعم و لذیذ بودن برنج شمال را ندارند. برنج شمال دارای درصد نشاسته زیادی می باشد که این موضوع به نرم و لذیذ بودن برنج شمال بعد از پخت کمک بسیاری می کند. البته برخی از گونه های پر محصول شمال هم ممکن است کیفیت پخت خوبی نداشته باشند که از آنها می توان در موارد دیگر استفاذه کرد.

کدام برنج شمال بهتر است

عطر و طعم برنج شمال:

برنج های شمال اکثرا دارای عطر و طعم بسیار خوبی هستند.
عطر برنج علاوه براینکه برای مصرف کننده بسیار خوشایند است در طعم و مزه برنج نیز تاثیر دارد, همانطور که می دانید عطر و بوی غذا علاوه بر اینکه باعث تحریک اشتها می شود در طعم و مزه غذا نیز موثر است. برای درک بهتر تاثیر عطر برنج در مزه بگذارید مثالی مطرح کنیم: زمانی که شما سرما خورده اید تقریبا هیچ طعمی از غذایی که میل می کنید حس نمی کنید. این در حالی است که گیرنده های حس چشایی زبان شما کاملا سالم هستند.

کدام برنج شمال بهتر است

سایز و قالب دانه برنج

برنج درجه یک دارای قالب و سایز مناسب می باشد و درصد خورد آن پس از بوجار و سورت شدن بسیار پایین است. همچنین لازم به ذکر است برنج خوب باید بعد از پخت به خوبی ری کند و قد بکشد که این خاصیت برای برنج های خشک و با درصد نشاسته کم اتفاق نمی افتد. هر چه برنج نشاسته بیشتر داشته باشد و خشک تر باشد, برای مثال برنج های مربوط به سال قبل بسیار خوب قد می کشند و سایز آنها بهتر می شود.

کدام برنج شمال بهتر است

کدام برنج شمال بهتر است؟

برنج طارم و برنج هاشمی در شهر بابل جزو مواردی هستند که همه خصوصیات یک برنج خوب را که ذکر شد دارا می باشند.
شهر بابل یکی از شهر هایی است که کشت برنج درجه یک در آن بسیار انجام می شود. و دارای برنج هاشمی و طارم با کیفیتی می باشد.
برنج هاشمی در شهر بابل به صورت کشت اول و کشت دوم انجام می شود که کشت دوم آن بسیار خوشپخت و با کیفیت تر است
برنج دیگر که خیلی آوازه اش در رفته برنج امراللهی کشت دوم یا همان بینام می باشد. این برنج کشت دوم بسیار خوش عطر وبو می باشد. و خیلی خوب قد می کشد به طوری که قابل مقایسه با برنج های دانه بلند خارجی می باشد.

کدام برنج شمال بهتر است

خرید برنج شمال با کیفیت و ارزان

برای خرید برنج شمال با کیفیت معمولا اگر قیمت اهمیت ندارد سعی کنید به سراغ برنج کشت دوم بروید چون برنج کشت دوم به دلایلی که در مقاله های قبل ذکر شد دارای کیفیت بیشتری می باشد. اما برای خرید برنج کشت یک معمولا برنج هاشمی و طارم انتخاب خیلی خوبی است.
ما در مجموعه باران انواع برنج های با کیفیت شمال را با قیمت های زیر عرضه می کنیم در صورت تمایل با ما ارتباط برقرار کنید.

 

 

 

 

 

این مطلب چه اندازه برایتان مفید بوده است؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رأی: 0

منتظر اولین رای شما هستیم 👋

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *