برنج

قیمت و خرید برنج کیفیت ممتاز مازندران

خرید برنج مازندران

خرید برنج مازندران آنهم  برنجی ممتاز که دارای همه ویژگی هایی که یک برنج ممتاز دارد. برنج مازندران بهمیشه برای همه شناخته شده و دارای خصوصیات بی نظیر بوده است و هر مصرف کننده ای را مجاب کرده که دوباره از این محصول خرید کند.

خرید برنج مازندران

 

برنج مازندران چند نوع است؟

برنج مازندران به طور کلی به دو نوع گرم و سرد تقسیم بندی میشود برنج گرم معمولا در فروردین و اوایل اردیبهشت نشا کاری میشود و در مرداد ماه برداشت میشود.

برنج گرم به دلیل کیفیت بالاتر و عطر و بوی عالی همچنین کیفیت پخت بالا و قد کشیدن مناسب تر جزو برنج های کیفی منطقه به حساب می آید.

برنج های کیفی شامل برنج طارم، برنج صدری که کمتر کشت میشود، هاشمی، بینام کشت دوم، هاشمی و طارم کشت دوم هستند.

برنج هاس سرد و یا به اصطلاح برنج های کمی که اکثرا با تغییراتی در گونه های قبلی برنج و یا ترکیب برنج های ایرانی با خارجی بوجود آمده اند و کیفیت در این انواع برنج مد نظر نبوده بلکه بیشتر افزایش کمی محصول برنج مورد نظر بوده است.

لذا این محصولات کیفیت و طعم و مزه دلخواه را نداشته و در رده محصولات درجه دو قرار میگیرند. شروع کشت این محصولات مانند برنج کیفی بوده اما فصل برداشت متفاوت می باشد و در شهریور ماه برداشت میشود. انواع معروف این برنج شامل: فجر، ندا، شیرودی بوده انواع دیگری چون خزر، نعمت، و … وجود داشته که منسوخ شده است و دیگر کشت نمی شود.

برنج دودی در واقع برنجی است که در زمان های گذشته برای جلوگیری از فاسد شدن برنج انجام می شده و برنج را دودی می کردند تا بتوانند مدت زمان بیشتری نگه داری کنند.

اما امروزه مصرف برنج دودی به دلیل طعم دودی آن مرسوم شده و برخی به آن علاقه مند بوده و مصرف میکنند.

نوعی برنج دیگر برنج قهوه ای می باشد برنج قهوه ای در واقع همان برنج مازندران است که به صورت برنج قهوه ای فر آوری شده است.

لایه سبوس برنج درمراحل شالیکوبی برداشته شده و یک لایه قهوه ای از سبوس بر روی برنج می ماند( در برنج سفید این لایه تراشیده می شود) و برنج قهوه ای حاصل می شود.

خرید برنج مازندران

 

کدام برنج در مازندران بهتر است؟

گونه های کیفی برنج مازندران از نظر طعم و عطر و کیفیت برتری نسبت به گونه های کمی دارند.

لازم به ذکر است برنج کیفی برای مصارف روزمره خانوار برای پخت برنج می باشد. و برنج پر محصول برای آرد و استفاده برای طبخ غذا های دیگر بیشتر مصرف میشود.

برنج فجر پر محصول خصوصیات شبه برنج کیفی دارد که می تواند با قیمت ارزان تر در رستوران ها و مراکز طبخ غذا مورد استفاده قرار گیرد.

برنج هاشمی مازندران شهرت بسیاری داشته و جزو برنج درجه یک معرفی میگردد با قیمتی تقریبا مناسب می باشد. و درصد شکسته پایینی دارد.

خرید برنج مازندران

شهر های معروفی از مازندران که در آن برنج کشت میشوند

شهر های معرف کشت برنج در مازندران  شامل: فریدونکنار، بابل، بابلسر، آمل، می باشد که دارای بهترین و با کیفیت ترین برنج های منطقه می باشند.

هر کدام از این شهرها دارای شرایط ویژه برای کشت انواع محصولات برنج مازندران را دارا هستند که برای کشت و برداشت برنج ممتاز مناسب می باشند.

خرید برنج مازندران

خرید برنج مازندران

خرید برنج مازندران در فروشگاه های شهر های مختلف مازندران ممکن است اما برای افرادی که به این نوع برنج علاقه مند بوده و در شهر های مختلف کشور که دسترسی به این مناطق ندارند عرضه اینترنتی برنج به صورت مستقیم از تواید کننده برنج پیشنهاد میشود.

ما در این مجموعه برنج را به صورت آنلاین و کاملا مطمئن با قیمت مناسب در اختیار شما قرار خواهیم داد برای اصلاعذاز نحوه خرید و قیمت محصولات می توانید از راه شماره تلفن سایت تماس بر قرار نمایید.

 

این مطلب چه اندازه برایتان مفید بوده است؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رأی: 0

منتظر اولین رای شما هستیم 👋

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *