برنج

قیمت برنج ۹۹ برنج خارجی بخریم یا ایرانی؟

قیمت برنج 99

قیمت برنج ۹۹ برنج خارجی یا ایرانی کدام یک از آنها بهتر است یا به نسبت کیفیت آن کدام ارزش خرید بیشتری دارد. استدلال های زیادی ممکن است وجود داشته باشد که به آن خواهیم پرداخت.

قیمت برنج 99

تاثیر دلار نیمایی برقیمت برنج ۹۹

قیمت برنج در سال ۹۹ با توجه ته تخصیص داده نشدن ارز نیمایی به واردات برنج افزایش پیدا کرده و باعث افزایش قیمت برنج علی الخصوص انواع برنج وارداتی شده است.
در سالهای گذشته قسمت زیادی از برنج مصرفی کشورمان به واسطه واردات برنج به برنج های خارجی اختصاص می یافت و این در حالی بود که ما در کشور خودمان تولید برنج داشتیم و داریم آن هم برنجی که از لحاظ کیفیت برنج های وارداتی به گرد پایشان نخواهند رسید.
واردات برنج باعث کاهش رونق کسب و کار برنج در داخل کشور می شد و کشاورزان زحمت کش کشورمان که با زحمت خیلی زیاد برنج کشت می کردند منفعت ناچیزی می بردند.
اختصاص دلار دولتی به واردات برنج باعث کاهش رونق این کسب و کار میشود. این در حالی است که اگر همین بودجه در راه رونق بیشتر این صنعت که در کشورمان همه امکانات و شرایط برای رونق این مسئله موجود می باشد و ما  تقریبا در همه نقاط کشور عزیرمان می توانیم برنج کشت کنیم مصرف می شد می توانست قسمتی از مشکلات اقتصادی کشور و کشاورزان عزیز را حل کند.قیمت برنج 99

قیمت برنج ۹۹

قیمت برنج در سال ۹۹ تاثیر زیادی از مسئله کاهش واردات برنج که علت آن عدم اختصاص ارز نیمایی دولتی برای واردات برنج بوده می باشد.
این قضیه باعث افزایش بی سابقه برنج وارداتی در سال جاری شده است به طبع آن افزایش قیمت برنج وارداتی در پی کمبود آن باعث افزایش کلی قیمت برنج اعم از ایرانی و خارجی شده است.

افزایش قیمت برنج وارداتی که مورد مصرف عده زیادی از هموطنان عزیز بوده باعث ایجاد مشکلاتی در این افراد شده است. و آنها را مجبور ساخته که با قیمت تقریبا ۳ برابر قیمت اصلی برنج خود را تهیه نمایند.

قیمت برنج 99

 برنج ایرانی یا خارجی

در این شرایط حاضر آیا بهتر است برنج خارجی خرید یا ایرانی شاید این سوال برخی افراد باشد.
به هر حال می دانیم برنج ایرانی از لحاظ کیفیت و ارزش غذایی همینطور پخت ممتاز می باشد و در صورت همتراز بودن قیمت یا نزدیکی قیمت برنج ایرانی و خارجی انتخاب با برنج ایرانی است.
این موضوع از جنبه دیگری هم اهمیت پیدا می کند که مصرف برنج ایرانی باعث رونق چرخ اقتصادی کشورمان شده و اندکی از مشکلات اقتصادی کشور را حل خواهد کرد.

قیمت انواع برنچ ایرانی شمال که در مجموعه باران عرضه می شود.

قیمت برنج 99

این مطلب چه اندازه برایتان مفید بوده است؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رأی: 0

منتظر اولین رای شما هستیم 👋

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *