برنج

قیمت برنج هاشمی ۹۹ مازندران به قیمت درب کارخانه

قیمت برنج هاشمی 99

قیمت برنج هاشمی ۹۹ به طور قابل ملاحظه ای افزایش پیدا کرد که علت های متنوعی باعث این افزایش ناگهانی قیمت برنج هاشمی در سال ۹۹ شد, که ما در مجموعه باران شما را از قیمت بروز برنج مطلع خواهیم ساخت کافی است که با ما در ارتباط باشید.

قیمت برنج هاشمی 99

قیمت برنج هاشمی ۹۹

برنج هاشمی در ابتدای سال ۱۳۹۹ یک افزایش قیمت قابل ملاحظه ای داشته که علت های مختلفی در آن دخیل بوده اند که به شرح زیر می باشد:

  1. افزایش برنج خارجی که علت آن عدم تخصیص ارز دولتی برای واردات برنج بوده است.
  2. افزایش هزینه های تمام شده تولید برنج توسط کشاورزان اعم از: هزینه کود, کارگر, آماده سازی زمین توسط ماشین آلات کشاورزی و …
  3. شیوع ویروس کرونا و هجوم مصرف کنندگاه برنج برای تهیه برنج و آذوغه برای زمان کمبود
  4. وارد شدن سرمایه گذاران جدید به بازار برنج و افزایش قیمت برنج

درنتیجه عوامل فوق باعث ایجاد یک جهش در قیمت برنج شد.
بیش تر این افزایش قیمت مربوط به موضوع عدم اختصاص ارز نیمایی بوده که تاثیر اصلی آن بر برنج وارداتی بوده ولی بر برنج های ایرانی هم بی تاثیر نبوده و قیمت تمام شده همه اقسام برنج را افزایش داده است.

قیمت برنج هاشمی 99

برنج هاشمی مازندران

برنج هاشمی مازندران در مناطق مختلف استان کشت می شود و کیفیت آن در مناطق مختلف فرق می کند. برخی مناطق مثل آستانه اشرفیه که در کل دارای محصولات با کیفیت کشاورزی هستند درارای برنج هاشمی با کیفیت می باشند.
برنج هاشمی یکی از پر طرفدارترین برنج های مورد کشت در شهر بابل می باشد و بسیار با استقبال کشاورزان منطقه برای کشت قرار گرفته است.
برنج هاشمی در شهر بابل نه تنها درکشت اول کشت بلکه این رقم با کیفیت بصورت کشت دوم هم کشت می رسد که دارای کیفیت و پخت بسیار بهتری از برنج کشت اول می باشد.

قیمت برنج هاشمی 99

برنج هاشمی ۹۹

برنج هاشمی در سال ۹۹ علاوه بر اینکه افزایش قیمت داشته افزایش تولید نیز داشته است و علت آن همان افزایش قیمت آن و استقبال کشاورزان برای کشت سری دوم این برنج می باشد با توجه به آب و هوای مناسب در شهر بابل در سال ۹۹ برای کشت دوم برنج میزان تولید این محضول در شهر بابل افزایش داشته و رونق بیشتری پیدا کرد.

 

این مطلب چه اندازه برایتان مفید بوده است؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رأی: 0

منتظر اولین رای شما هستیم 👋

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *