برنج

قیمت برنج ندا امروز

https://baranrice.ir/%d8%ae%d8%b1%db%8c%d8%af-%d8%b9%d9%85%d8%af%d9%87-%d8%a8%d8%b1%d9%86%d8%ac-%d8%af%d9%85-%d8%b3%db%8c%d8%a7%d9%87-%d9%87%d8%a7%d8%b4%d9%85%db%8c-2/
قیمت برنج ندا امروز از سایر برنج ها پایین تر بوده و برنجی است که در بازار خوب به فروش می رسد.
قیمت برنج ندا امروز از نوع برنج پر محصول بوده که بهترین نوع آن در منطقه گرگان و مینو دشت کشت می شود.
قیمت برنج ندا امروز

برنج ندا

برنج ندا چیست؟

برنج ندا یکی از گونه های برنج های شمال است که اغلب در مازندران و گلستان کشت می شود.

برنج ایرانی ندا اغلب در چند سال گذشته به میزان بسیار زیاد کشت می شد ولی با روی کار آمدن بذرهای جدید و با کیفیت تر این برنج جای خود را کم کم به برنج های دیگر داد. ولی با این وجود در بسیاری از مناطق مازندران برنج ندا کشت می شود.

برنج ندا یا شمشیری یک نوع برنج اصلاح شده می باشد و حاصل ترکیب سه برنج طارم، حسن سرایی و آمل-۳ است.
دانه برنج ندا قبل از پخت آن کوتاه می باشند ولی پس از طبخ قد دانه بیشتر می شود و این موضوع سبب شده بازار خرید و فروش محصول از رونق بالایی برخوردار باشد.
این محصول به صورت فله و بسته بندی در بازار موجود می باشد که به دلیل هزینه های مربوط به بسته بندی قیمت برنج ندا فله کمتر است.
بیشترین حجم کشت و تولید این محصول در استان مازندران انجام می شود که سطح زیر کشت محصول بر روی قیمت برنج ندا تاثیرگذار است؛ چراکه در صورت کاهش سطح زیر کشت عرضه محصول به بازار کمتر می شود و به همین دلیل قیمت برنج ندا نیز بیشتر می شود.

قیمت برنج ندا امروز

قیمت برنج ندا اعلا   

یکی از مهمترین مواردی که بر روی قیمت برنج ندا اعلا تاثیرگذار است عرضه و تقاضا در بازار خرید و فروش این محصول است؛ اگر عرضه محصول کمتر از تقاضا خرید آن باشد به تبع قیمت برنج ندا اعلا نیز بیشتر می شود. همچنین حجم خرید یکی دیگر از موارد موثر بر روی قیمت برنج ندا اعلا است؛ هرچه حجم خرید بیشتر شود قیمت برنج ندا اعلا نیز کمتر خواهد شد. به دلیل نوسانات موجود در بازارهای داخلی نمی توان قیمت برنج ندا اعلا را به صورت دقیق بیان کرد و به همین دلیل بهترین روش جهت اطلاع از قیمت این محصول استفاده از بازارهای آنلاین است. باسکول یک پلتفرم معتبر و کاربردی در این زمینه است که در دو نسخه وب و اپلیکیشن ارائه شده است.

قیمت برنج ندا طارم

یکی از عوامل موثر در تعیین قیمت برنج ندا طارم حجم تولید سالانه این محصول است؛ اگر حجم تولید سالانه کاهش پیدا کند به تبع قیمت برنج ندا طارم نیز بیشتر می شود. از دیگر مواردی که بر روی قیمت برنج ندا طارم تاثیر دارد می توان به اندازه دانه، میزان شکستگی دانه ها، خوش پخت بودن و غیره اشاره کرد؛ هرچه محصول بر اساس این موارد از کیفیت بالاتری برخوردار باشد به تبع قیمت برنج ندا طارم نیز بیشتر می شود. علاوه بر این هزینه تولید و برداشت محصول نیز بر روی قیمت برنج ندا طارم موثر است؛ امروزه برداشت به دو روش دستی و مکانیزه انجام می شود که بر اساس نوع آن قیمت برنج ندا طارم متغیر است.

قیمت برنج ندا امروز

قیمت برنج ندا ممتاز

از جمله موارد موثر بر روی قیمت برنج ندا ممتاز می توان به هزینه تولید، انبار و نگهداری، دستمزد نیروی انسانی و غیره اشاره کرد که در صورت افزایش این هزینه ها قیمت برنج ندا ممتاز نیز بیشتر می شود. همچنین هزینه حمل و نقل یکی دیگر از مواردی است که بر روی قیمت برنج ندا ممتاز نقش دارد؛ به دلیل افزایش قیمت سوخت در مدت زمان گذشته هزینه جابجایی کالا بیشتر شده و بر روی قیمت برنج ندا ممتاز نیز تاثیر گذاشته است. علاوه بر این تازگی محصول یکی دیگر از مواردی است که در تعیین قیمت برنج ندا ممتاز نقش دارد؛ اگر مدت زمان زیادی از تولید محصول گذشته باشد قیمت برنج ندا ممتاز نیز کمتر می شود.

قیمت برنج ندا امروز

بخشی از این محصول به خارج از کشور صادر می شود که حجم صادرات بر روی قیمت برنج ندا امروز تاثیرگذار است؛ اگر حجم صادرات این محصول در یک بازه زمانی افزایش پیدا کند و عرضه آن به بازارهای داخلی کاهش پیدا کند به تبع قیمت برنج ندا امروز نیز بیشتر می شود. به دلیل افزایش نرخ تورم در مدت زمان گذشته هزینه تولید محصول بیشتر شده و بر روی قیمت برنج ندا امروز نیز تاثیر گذاشته است.

قیمت برنج ندا امروز

برنج ندا بخریم یا برنج هاشمی ؟

برنج ندا و برنج هاشمی هر دو از محصولات بازارپسند و پرمحصول بشمار می آیند. در کیفیت این دو نوع برنج ایرانی شکی نیست اما برخی از هموطنان طعم و عطر یکی از این برنج ها را بیشتر می پسندند. از آنجایی که کیفیت پخت و خوراک برنج برای مصرف کنندگان ایرانی اهمیت بسزایی دارد، برنج ندا بیشتر در غذاهایی مورد استفاده قرار می گیرد که برنج پایه اصلی آن نبوده و به عنوان مکمل استفاده می شود. برنج هاشمی پس از پخت، دانه‌های برنج به خوبی قد کشیده و کاملا از هم جدا می‌شوند. ویژگی دیگر برنج هاشمی ، حفظ نرمی، ظاهر مناسب و کیفیت مطلوب تا مدت زمان زیادی پس از پخت است.

اهمیت و جایگاه برنج ندا در میان شالیکاران

کاشت این نوع برنج به دلیل بازار پسندی و محصول دهی مناسب در مدت زمان کم (بین هفت تا ده روز)، مورد توجه شالیکاران شمال کشورمان واقع شده است. بر اساس گزارش های موجود میزان برداشت برنج ندا حدود ۸ تن در هکتار بوده است و با توجه به محدودیت سطح زیر کشت، تغییر کاربری اراضی، کمبود منابع آبی کشور و توسعه مکانیزاسیون در عملیات نشاکاری و برداشت، نظر کشاورزان را جلب نموده و به عنوان گزینه مناسبی برای تولید برنج شمال مطرح گردد.

به طور کلی شناسایی و کشت گونه های پرمحصول مانند برنج های ندا می تواند سبب کاهش نیاز به واردات برنج از خارج از کشور شود.

وضعیت بیماری و آفات در کشت برنج ندا

آنچه که برنج های ندا را در زمره ارقام مورد توجه شالیکاران قرار داده است، علاوه بر ویژگی محصول دهی بالا، مقاومت در برابر آفات است. آفاتی مانند کرم ساقه خوار و هم چنین مقاومت به بیماری بلاست که از بیماری های رایج در میان انواع مختلف برنج است.

این امر سبب شده استفاده از سموم ضد آفات در مزارع تولید برنج ندا کاهش یافته که در نتیجه محصول تولیدی برنجی سالم و عاری از اثرات جانبی سموم باشد. ضمن اینکه این نوع برنج دارای مقاومت نسبی در برابر بیماری شیت بلایت نیز می باشد.

قیمت برنج ندا امروز

برنج ندا ، ویژگی های ظاهری و غذایی

طول دانه های ندا پیش از پخت کوتاه به نظر می رسند اما پس از پخت برنج، طول آن ها به شکل قابل ملاحظه ای افزایش پیدا می کنند.

از دیگر ویژگی هایی که در خرید برنج ندا می توان نام برد، خاصیت ماندگاری خوب بعد از پخت و رنگ شفاف و شیشه ای بودن دانه های آن است.

این مطلب چه اندازه برایتان مفید بوده است؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رأی: 0

منتظر اولین رای شما هستیم 👋

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *