برنج

قیمت برنج شمال سال ۱۴۰۰ چقدر افزایش دارد؟

قیمت برنج شمال سال ۱۴۰۰

یکی از مسائل مهمی که برای بسیاری از تاجران برنج و یا خریداران آن مهم است قیمت برنج در سال ۱۴۰۰ می باشد, قیمت برنج در سال ۹۸ و قیمت برنج در سال ۹۹ همواره رو به افزایش بوده است اما این افزایش قیمت به چه صورت و به چه مقدار است موضوعی است که باید دقیق تر به آن پرداخته شود.

دلایل افزایش قیمت برنج

قیمت برنج شمال سال ۱۴۰۰

مهمترین دلیل افزایش قیمت برنج بر می گردد به وضعیت کلی اقتصاد جامعه با توجه به اینکه این روز ها ما شاهد افزایش قیمت همه کالاهای ضروری و غیر ضروری می باشیم برنج نیز از این قاعده مستثنی نبوده و افزایش قیمت زیادی در دو سال اخیر داشته است.

اصولا یکی از دلایل افزایش قیمت عرضه و تقاضای برنج می باشد یعنی هر چه میزان عرضه پایین و تقاضا بیش تر باشد قیمت بالاتر است این موضوع نه تنها در مورد برنج بلکه در همه اجناس دیگر هم صدق می کند.

لذا نتیجه گیری ما به این صورت است که در فصل برداشت برنج که عرضه برنج بیشتر است قاعدتا باید قیمت آن پایین تر باشد, و معمولا چند ماه بعد که عرضه برنج کم شد مثلا در اواخر سال و فصل بهار قیمت ها کمی افزایش نشان می دهد.

  1. بنابراین یک جو عرضه وتقاضا برای افزایش قیمت برنج حکمفرما می باشد.
  2. از طرف دیگر واردات برنج خارجی نیز در کاهش قیمت برنج ایرانی تاثیر بسزایی دارد.
  3. افزایش هزینه ها تولید نیز در این امر تاثیر دارد.

قیمت برنج شمال سال ۱۴۰۰

قیمت برنج شمال سال ۱۴۰۰

پیش بینی می شود قیمت برنج شمال در سال ۱۴۰۰ افزایش پیدا کند اما مقدار این افزایش قیمت به چه اندازه باشد هیچ وقت نمی توان به صورت قطعی به آن پرداخت اما پبش بینی می شود با توجه به روند افزایش قیمت که در دو سال اخیر داشتیم, قیمت برنج شمال در سال ۱۴۰۰ به این گونه باشد که می گوییم

قیمت برنج هاشمی

قیمت برنج شمال سال ۱۴۰۰

قیمت برنج هاشمی که از نوع برنج های کیفی می باشد در سال ۱۴۰۰ از ۳۳۰۰۰ تومان الی ۳۵۰۰۰ هزار تومان متغییر خواهد بود که این قیمت با توجه محصول فروشنده و کیفیت محصول می تواند متغییر باشد.

قیمت برنج طارم

قیمت برنج طارم نیز به برنج هاشمی بسیار شباهت دارد و معمولا این دو نوع برنج در یک رنج قیمت می باشند مگر اینکه از نظر کیفیت پایین تر باشند یا بالاتر

قیمت برنج دم سیاه

قیمت برنج دم سیاه که همواره از قیمت برنج طارم و هاشمی بالاتر بوده است و علت آن راندمان کمتر از نظر حجم محصول می باشد نیز پیش بینی می شود از ۳۴۰۰۰ تومان الی ۳۶۰۰۰ تومان بسته به کیفیت محصول متغییر باشد.

قیمت برنج علی کاظمی

برنج علی کاظمی هم که از برنج های نمونه منطقه گیلان می باشد و در منطقه آستانه اشرفیه و دیگر مناطق شمال کشت می شود قیمت از حدود ۳۳۰۰۰ تومان الی ۳۵۰۰۰ تومان خواهد داشت.

قیمت برنج دودی

قیمت برنج دودی هاشمی نیز با توجه به اینکه برنج دودی نسبت به برنج معمولی قیمت بالاتری دارد از ۳۴۰۰۰ تومان الی ۳۷۰۰۰ تومان پیش بینی می شود.

قیمت برنج شیرودی و ندا

قیمت برنج شیرودی و ندا از ۲۲۰۰۰ تومان الی ۲۶۰۰۰ تومان پیش بینی می شود.

قیمت برنج فجر

قیمت برنج فجر پر محصول که یکی از پر طرفدارترین های پر محصول است نیز پیش بینی می شود که از ۲۳۵۰۰ الی ۲۷۰۰۰ تومان عرضه شود.

این مطلب چه اندازه برایتان مفید بوده است؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رأی: 0

منتظر اولین رای شما هستیم 👋

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *