برنج

قیمت برنج شمالی و معیار قیمت گذاری برنج

قیمت برنج شمالی

قیمت جو شیرودی گیلان در بازار امروز به صورت یک جدول شامل انواع مختلف برنج شمال که شامل برنج صدری، طارم، بینام و انواع پرمحصول میباشد جهت اطلاع از قیمت و خرید از فروشگاه اینترنتی باران میتوانید تماس بگیرید یا فرم پر کنید، که در اسرع وقت جواب داده خواهد شد.قیمت برنج شمالی

برنج ایرانی شمالی

برنج ایرانی انواع مختلفی دارد که به صورت کلی به دو رده پرمحصول و کم‌محصول تقسیم می‌شود. برنج‌های دم سیاه، هاشمی، طارم هاشمی و صدری جزو برنج‌های کم‌محصول‌تر و برنج‌های فجر، شیرودی و ندا جزو پرمحصول‌ها قرار می‌گیرند. همچنین برنج‌های مناطق مرکزی ایران متفاوت از برنج‌های خطه شمال هستند و شامل برنج عنبربو، برنج لنجون و برنج کامفیروز می‌شود که به صورت کلی از برنج‌های درجه یک شمال ارزانتر هستند.

خرید برنج شمالی

قیمت برنج شمالی

قیمت برنج بر اساس عوامل زیر میباشد:

 1. عرضه و تقاضای فصلی
 2. منطقه کشت برنج
 3. درصد شکسته
 4. خالص بودن و کیفیت برنج
 5. میزان قوی بودن عطر
 6. میزان قد دانه های خام
 7. روغنی یا سفید بودن دانه ها
 8. درصد شکسته موجود در بار
 9. کیفیت سورت و رویت ظاهری
 10. میزان قد کشیدن در پخت
 11. باریک و مجلسی قد کشیدن
 12. نوع بسته بندی
 13. یکدست بودن دانه ها در پخت
 14. ماندگاری و شپشک نزدن برای مدت طولانی

برای مثال: ممکن است که جو هاشمی امروز اختلاف قیمت چند هزار تومانی داشته باشند که مهم‌ترین علت آن اختلاف کیفیت این دو برنج باشد.قیمت برنج شمالی

برنج شمال هاشمی

برنج طارم هاشمی محصول مرغوب شالیزارهای شمال است که استان گیلان خاستگاه اصلی این گونه بوده و در حال حاضر به صورت وسیع در گیلان و مازندران تولید می شود.

گونه ی هاشمی برنجی با دانه هایی بلند و طعم و عطر مناسب است که به دلیل فروش فوق العاده بالا در بازار فروش برنج ایرانی مورد استقبال کشاورزان قرار گرفته و در سالیان اخیر بسیاری از شالیزارهای شمال به تولید این رقم پرداخته اند.

این مطلب چه اندازه برایتان مفید بوده است؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رأی: 0

منتظر اولین رای شما هستیم 👋

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *