برنج

قیمت برنج روز هاشمی فریدونکنار

قمیت برنج روز

قیمت برنج روز در فریدونکنار و شهر های شمالی استان مازندران بستگی به عواملی دارد که شامل برخی عوامل عمومی و افزایش قیمت و برخی عوامل که بیشتر به مسائل روزمره بازار مربوط می شود. برنج هاشمی فریدونکنار در دسته برنج های با کیفیت است ولی قیمت آن به نسبت سایر برنج ها خیلی بالا نمی باشد.

قیمت برنج روز

برنج هاشمی فریدونکنار

برنج هاشمی فریدونکنار گونه کیفی برنج این منطقه می باشد.
برنج هاشمی در کنار برنج طارم که در بحث کیفیت برای همه شناخته شده است به عنوان دو برنج با کیفیت و ممتاز در منطقه فریدونکنار به شمار می آیند.
برنج هاشمی دارای عطر وبوی عالی می باشد و درصد شکسته بسیار پایینی دارد. برای به صفر رساندن درصد شکسته این برنج بوجاری و سورتینگ برای آن انجام می شود.

قیمت برنج روز

مقایسه برنج فریدونکنار با سایر ارقام برنج 

برنجی که در شهر فریدونکنار کشت می شود چه تفاوتی با سایر شهر ها دارد.
گفتنی است که هر محصول زراعی در خاکی از نظر ریز مغزی ها غنی تر باشد با کیفیت بیشتری کشت خواهد شد و ارزش غذایی بالاتری خواهد داشت.
منطقه فریدونکنار نیز به دلیل اینکه دارای تالاب هایی است که هر ساله مهمان تعداد بیشماری از پرندگان مهاجر بوده و این امر باعث شده که خاک این منطقه به وسیله این کود طبیعی هر ساله تغذیه شده و دارای غنای بیشتری از سایر مناطق باشد.
همچنین لازم به ذکر است که این منطقه دارای درصد رطوبت مناسبی است که آیتم بسیار حساسی برای کشت برنج است. به طوری که هر چه مقدار رطوبت منطقه کشت بیشتر باشد برنج با کیفیت بیشتری به عمل می آید. لذا برنج فریدونکنار برتری نسبت به سایر شهر ها داشته و این دلیل شناخته شده تر بودن این برنج در بین سایر شهر ها شده است.

قیمت برنج روز

قیمت برنج هاشمی فریدونکنار

قیمت برنج هاشمی در فریدونکنار حدودا ۳۰ هزار تومان می باشد که این بستگی دارد به اینکه طریقه ارسال کالا به چه صورت باشد اگر هزینه ارسال کالا بر عهده فروشنده باشد قاعدتا قیمت برنج ۲ الی ۳ هزار تومان بالاتر خواهد بود.
برخی از فروشندگان برنج هزینه ارسال برنج را خود بر عهده گرفته و قیمت پایانی را بالاتر در نظر می گیرند و برخی هزینه ارسال را برعهده خریدار می گذارند.
به نظر می رسد اگر هزینه برعهده خود خریدار باشد بهتر است چون اگر مقدار بالا سفارش داشته باشد مقرون به صرفه تر می باشد.

قیمت برنج روز

مقایسه قیمت برنج هاشمی فریدونکنار با سایر ارقام 

قیمت برنج فریدونکنار خیلی تفاوتی با سایر شهر ها ندارد به طوری که برنج فریدونکنار ممکن است اختلاف قیمتی به اندازه ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ تومان به عنوان مثال در برنج هاشمی نسبت به برنج هاشمی سایر شهر ها داشته باشد.
که دلیل آن می تواند بحث کیفیت متمایز آن نسبت به برنج سایر شهر های منطقه باشد.
اما در مجموع این اختلاف قیمت برای کسی که کیفیت بیشتر مد نظرش است خیلی به چشم نمی آید.

قیمت برنج روز

قیمت روز برنج 

قیمت برنج روز در بازار سال ۹۹ تغییرات زیادی داشته که علت آن بیشتر به خاطر مسئله هزینه کاشت, داشت و برداشت برنج بوده است. با افزایش هزینه ها و نرخ تورم کسب وکار برنج هم از این موضوع بی تاثیر نبوده و هزینه تمام شده برای تولید برنج افزایش داشته لذا نمود این موضوع در قیمت برنج امسال خودی نشان داده و بر معیشت و زندگی مردم تاثیر زیادی داشته است.
اما قابل ذکر است که به دلایلی دولت امسال نتوانسته ارز نیمایی که برای واردات برنج تخصیص می یافته را تامین کند که این موضوع از طرفی خوب بوده که باعث شده بازار برنج ایرانی پررونق تر شده و از طرفی هم باعث افزایش قیمت تمام شده همه انواع برنج علی الخصوص برنج خارجی شده است.
در گیر و دار افزایش قیمت برنج خارجی افزایش قیمت برنج ایرانی هم از این موضوع مستثنی نبوده و از آن تاثیر پذیرفته که این قیمت ها در حال حاضر ماحصل این موارد بوده است.

این مطلب چه اندازه برایتان مفید بوده است؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رأی: 0

منتظر اولین رای شما هستیم 👋

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *