برنج

قیمت برنج دودی و مشاوره خرید و فروش

قیمت برنج دودی

قیمت برنج دودی امروز تقریبا ۴۰۰۰۰ تومان می باشد و با توجه به کیفیت و نوع برنج ممکن است متقاوت باشد برنج دودی همان برنج های خوش عطری هستند که طی فرایندهایی تبدیل به این نوع برنج میشوند بعضی از مصرف کنندگان برنج به مصرف این نوع از برنج عادت دارند که از کیفیت خوبی نیز بر خوردار است.قیمت این نوع برنج نسبتا بالاتر است و عطر دودی خوبی دارد و دل نشین است.

قیمت برنج دودی

برنج دودی چیست؟

برخی افراد گمان میکنند برنج های دودی گونه ای از برنج هستند که به صورت جداگانه کشت میشوند. اما لازم به ذکر است که برنج های دودی همان برنج های عطری کشت شده توسط کشاورزان است که طی مراحل تولید به برنج دودی تبدیل میشوند. برنج های دودی رنگ تیره تری نسبت به برنج های عطری دارند. و دانه های خام و پخته آن عطر دل انگیز دود را به مشام میرساند.
دودی کردن در قدیم برای نگهداری طولانی تر و خشک کردن برنج استفاده می شد. دود به علت داشتن الکل و فرمالدیید خاصیت ضدعفونی و ضد قارچ دارد و به ماندگاری برنج کمک می‌کند.
ولی با پیشرفت روش های انبارداری دیگر نیازی به این روش نیست و با شیوه های جدید انبارداری برنج ایرانی را می توان تا دو سال با حفظ کیفیت نگهداری کرد.
امروزه فقط برای تغییر ذائقه و القاء حس نوستالژیک برنج را دودی می کنند.

قیمت برنج دودی

قیمت برنج دودی و مشاوره خرید و فروش

بسیار برای شما مهم است که برنج باکیفیت دودی شمال را تهیه نماید زیرا با این کار میتوانید طعم مطلوبی از این برنج را به خاطر بسپارید. پیش نهاد میکنیم حتماً از برنج های دودی بومی همچون دمسیاه استخوانی و یا هاشمی و حتی برنج جمشید استفاده نمایید زیرا دارای کیفیت های بسیار مناسب تری هستند.
این برنج ها نسبت به برنج های معمولی حدود ۱۵۰۰ تومان تفاوت قیمت دارند و میتوان در بازار تهیه نمود.
به خاطر داشته باشید که دودی تهیه نمایید که به روش سنتی و یا همان با کاه دودی شده باشد زیرا کیفیت بسیار مناسب تری دارد.

قیمت برنج دودی

 

انواع برنج های دودی

برنج دودی دم سیاه

برنج دودی هاشمی

برنج دودی طارم

برنج دودی شیرودی

برنج دودی ندا

برنج دودی جمشید

برنج دودی فجر

برنج دودی خزر

این مطلب چه اندازه برایتان مفید بوده است؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رأی: 0

منتظر اولین رای شما هستیم 👋

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *