برنج

فروش و تامین برنج شمال در اصفهان

برنج شمال ایران

برنج شمال در اصفهان طرفداران زیادی دارد. اصفهان جزو استان هایی است که خودش کشت برنج دارد. اما برنج شمال در اصفهان طرفداران زیادی دارد. فروش و تامین برنج شمال در اصفهان بوسیله دکان های خوار وبار فروشی انجام می شود. اما فروش اینترنتی برنج میتواند یکی از بهترین روش ها برای خرید برنج در این استان باشد.

برنج شمال در اصفهان

 کشت برنج در اصفهان 

کشت برنج در استان اصفهان از زمان‌های دور در حاشیه زاینده‌رود متداول بوده و براساس طومار شیخ‌بهایی برنج‌کاران این منطقه دارای حق‌آبه مشخص هستند و سال‌ها بدون هیچ مشکلی براساس این تقسیم‌بندی کشاورزان آب خود را دریافت کرده و به کشت برنج مبادرت می‌کردند.
ولی در سال‌های اخیر به دلیل کم‌آبی، کشاورزانش برای کشت این محصول با محدودیت‌هایی مواجه شدند.
سطح کشت برنج در استان اصفهان با تلاش‌های مدیران وزارت نیرو از طریق کاهش پرداخت تسهیلات به کشاورزان و پر کردن چاه‌های آب کشاورزی طی ۴ سال گذشته از ۵ هزار هکتار به ۱۵۰۰ هکتار در سال جاری کاهش یافت.

برنج شمال در اصفهان

 برنج شمال در اصفهان

تقاضای برنج شمال در اصفهان در سالهای اخیر به علت کاهش منابع آبی استان اصفهان افزایش پیدا کرده علاوه بر این برنج شمال کیفیت بهتر و دارای عطر و بوی بهتری است که باعث شده برنج شمال در اصفهان طرفداران زیادی داشته باشد.
در سمت غربی استان اصفهان و حاشیه زاینده رود برنجی به نام لنجون کشت می شود که در سالهای اخیر به دلیل خشکسالی و محدودیت هایی که دولت تعیین کرده کشت آن بسیار کاهش پیدا کرده است.

برنج شمال در اصفهان

فروش برنج شمال در اصفهان 

برنج شمال در اصفهان در بازار های برنج فروخته می شود اما ممکن است در فروش برنج شمال کلاهبرداری شود چون ممکن است مصرف کننده اطلاعات کافی از برنج شمال نداشته و برنج دیگری به اسم برنج درجه یک شمال خریداری کند.
ما در این مجموعه سعی داریم یک خرید آسان و مطمئن با قیمت سر مزرعه را برای شما مهیا کنیم تا بتوانید از کیفیت برنج شمال و عطر و بوی عالی آن لذت ببرید.

برنج شمال در اصفهان

 

قیمت و فروش برنج شمال در اصفهان

قیمت برنج شمال در اصفهان با توجه به موارد زیر تعیین می شود:

  1. هزینه حمل ونقل (هزینه بارگیری از شمال و ارسال به شهر مشهد)
  2. هزینه پنهان (اجاره مغازه, آب, برق, گازو …)
  3. حاشیه سود (که بر اساس فروش عمده و جزئی متفاوت است.)

برنج شمال در اصفهان

محاسبه نمونه ای از قیمت برنج شمال در اصفهان

برای مثال اگر قیمت برنج ۱۵۰۰۰ هزار تومان باشد اگر هزینه حمل ونقل آن به شهر اصفهان هر کیلودر بیاید ۳۰۰ تومان و هزینه پنهان در بیاید ۵۰ تومان به ازای هر کیلو و هرینه حاشیه سود در بیاید ۵۰۰ تومان به ازای هر کیلو می شود قیمت به عبارتی ۱۸۵۰ تومان برای هر کیلو برنج که مبلقی به نسبت قابل قبول می باشد.

 

این مطلب چه اندازه برایتان مفید بوده است؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رأی: 0

منتظر اولین رای شما هستیم 👋

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *