برنج

فروش ویژه برنج پر محصول فجر شمال

برنج پرمحصول شمال

برنج پر محصول شمال و برنج گلستان قرمز  دارای مصارف گوناگون می باشد همچنین دارای انواع مختلفی میباشد که بسیاری از آنها در حال حاضر کشت نمی شوند اما تعدادی از آنها کشت می شوند و در بازار موجود هستند که به آنها خواهیم پرداخت.

برنج پرمحصول شمال

برنج پر محصول شمال

برنج پر محصول همانطور که از اسم آن بر می آید بیشتر به کمیت محصول آن شناخته می شود. آنچه که واضح است انواع برنج پر محصول در جریان تحقیقات انجام شده در موسسه تحقیقات کشاورزی برای افزایش میزان محصول برنج به ازای هر هکتار زمین زراعی زیر کشت بوجود آمدند.
لازم به ذکر است که این اقسام برنج از ترکیب ژنتیکی برنج های دیگر بوجود آمدند.

برنج پرمحصول شمال

انواع برنج پر محصول شمال و طریقه کشت آن

  1. برنج پر محصول شمال انواع مختلفی دارد که تنها چند گونه آن در بازار موجود است. و بقیه به عناوینی خذف شده و دیگر کشت نمی شوند یا بسیار کمیاب هستند.
    برنج ندا
  2. برنج شیرودی
  3. برنج فجر

کشت برنج های پر محصول و برنج کامفیروز بردیا با برنج کم محصول تفاوت چندانی ندارد فقط فرق آن اینست که این اقسام برنج قدری دیرتر به مرحله برداشت می رسند. و زمان طولانی تری برای رسیدن نیاز دارند.

برنج پرمحصول شمال

ویژگی های برنج پر محصول 

برنج پر محصول اصولا برنج هایی هستند که دارای کیفیت پخت آنچنانی نیستند. اما این انواع برنج کاربرد های خاص خودشان را دارند.
با توجه به این که این اقسام برنج دارای قیمت ارزان و مناسب تری نسبت به ارقام هاشمی و طارم هستند. گزینه مناسبی برای رستوران ها و غذا خوری ها برای طبخ غذا می باشند.
عیب برنج پر محصول اینست که بعد از پخت و سرد شدن خشک می شود و حتما باید زود مصرف شود. و عطر و بوی آن از اقسام برنج کم محصول کمتر می باشد.

برنج پرمحصول شمال

ویژگی های برنج پر محصول فجر 

برنج فجر از این قاعده برنج های پر محصول  مستثنی است چون مقداری دارای عطر و بوی خوش برنج شمال می باشد. اما مقدار آن در مقایسه با برنج کم محصول کمتر است و این برنج خصوصیاتش قدری شبیه به برنج طارم می باشد. و خوب قد می کشد.
شکل ظاهری برنج فجر شبیه خنجر و سوزنی شکل می باشد و رنگ دانه های آن سفید و مقداری کدر است.
برنج فجر در میان برنج های پر محصول به دلیل اینکه پخت بهتری داشته و عطر بهتری دارد می تواند در رستوران ها و غذا خوری ها مورد استفاده قرار گیرد.
موارد دیگر استفاده برنج پر محصول در تهیه آش, حلیم, شله زردو تهیه شیرینی میباشد.

برنج پرمحصول شمال

 

قیمت و فروش برنج پر محصول فجر شمال

برنج شیرودی و ندا تقریبا اختلاف قیمتی در حدود ۶ هزار تومان برای هر کیلو با برنج هاشمی و طارم هستند.
برنج فجر حدودا ۲ هزار تومان از برنج شیرودی و ندا قیمت بالاتری دارد. ولی نسبت به قیمت آن کیفیت قابل قبول دارد و برای خرید پیشنهاد می شود.

 

این مطلب چه اندازه برایتان مفید بوده است؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رأی: 0

منتظر اولین رای شما هستیم 👋

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *