برنج

فروش ویژه برنج دودی سنتی شمال

برنج سنتی شمال

برنج سنتی شمال در واقع یکی از بهترین محصولات مجموعه باران می باشد. برنج سفید سنتی شمال شامل انواع برنج شمال که در مجموعه ما وجود دارد و علی الخصوص برنج دودی سنتی که از دیرباز در شهر های مازندران به روش سنتی تولید می شده و در مجموعه ما برنج سنتی دودی هم موجود می باشد.

برنج سنتی شمال

آشنایی با خواص برنج

برنج در دسته غلات با ارزش است که در تمام دنیا از طرفداران بسیار زیادی برخوردار است. این غله با اهمیت بسیار مورد توجه خانوارها بوده و در سبد غذایی افراد جای ویژه ای برای خود باز نموده است.
برنج سر شار از مواد و ریز مغذی های بسیار مفید برای بدن می باشد برای مثال: برنج سرشار از فیبر می باشد که برای بیماری های روده ای بسیار مفید است.
قابل توجه است که برنج سرشار از مواد معدنی از قبیل کلسیم, ویتامین D, فیبر و آهن می باشد.
بر خلاف باور خیلی از افراد که برنج می تواند موجب چاقی شود برنج به تنهایی باعث چاقی نخواهد شد بلکه باعث لاغری هم می شود.
نحوه مصرف برنج است که باعث ایجاد تاثیرات سوء روی بدن می شود. لذا اگر برنج همراه با سبزیجات معطر طبخ شود درصد فیبر بالاتری داشته و می تواند باعث ایجاد حرکات روده ای بیشتر شده و از طرفی باعث کاهش بیماری های روده ای و از طرف دیگر باعث کاهش امراض و بیماری های گوارشی می شود.

برنج سرشار از منابع نشاسته است که در واقع تامین کربو هیدرات لازم برای سوخت و انرژی در دسترس بدن را افزایش می دهد.
منابع کربوهیدرات یک منبع بسیار با اهمیت برای سوخت و ساز بدن هستند که در تامین انرژی بدن در ساعات طولانی بسیار با اهمیت می باشند.

گفتنی است که برنج سرشار از ویتامین هایی از قبیل D,A,E وB می باشد که این وینتامین ها بسیار با ارزش و برای بدن بسیار مفید می باشند.
لازم به ذکر است که برنج شمال ایران سرشار از این ریز مغزی های بسیار با اهمیت است که با مصرف این برنج شما می توانید از این ریز مغزی های بسیار با ارزش در سبد غذایی خود داشته باشید.

برنج سنتی شمال

برنج سنتی شمال چیست؟

برنج سنتی شمال در واقع برنجی است که با روش های کاملا سنتی و با متد های که در گذشته کشت می شده کشت شود. و در کشت آن از انواع کود های کشاورزی و ماشین آلات کشاورزی کاربردی نداشته باشد.
برنج سنتی با تمام خصوصیات که در بالا ذکر شد در واقع امروز شاید نشود که کشت شود چرا که در کشت برنج در شالیزار های شمال کشور امروزه ماشین آلات کشاورزی بسیار پیشرفته جای خود را به کار با دست داده اند.
اما گفتنی است که محصولات مجموعه ما با استفاده از کمترین کود های شیمیا یی و به روش ارگانیک که بهترین محصولات و سالم ترین محصولات در نوع خودشان می باشند را تهیه دیده و با بهترین کیفیت و با بهترین بسته بندی به شما ارئه می شود.

برنج سنتی شمال

برنج دودی سنتی شمال

برنج دودی در واقع از قدیم الایام بوده و به صورت سنتی برنج به صورت دودی شده در می آمد تا برنج در دراز مدت نگهداری شده و از آفات برنج در امان باشد.
اما امروزه برنج به آن صورت احتیاجی به دودی شدن ندارد. اما موضوع مهم اینجاست که بسیاری از افراد به طعم برنج دودی عادت کرده و بسیار به این نوع برنج علاقه مند هستند.

طریقه دودی کردن برنج به این صورت است که کیسه های برنج در یک اطاقک که در آن چوب های با کیفیت جنگلی قرار دارد قرار گرفته و چوب ها را به صورتی که فقط دود کنند آتش می زنند دود حاصل از آتش گرفتن چوب به داخل کیسه ها نفوظ کرده و باعث دودی شدن برنج می شود.

برنج سنتی شمال
 حال دلیل دودی کردن برنج در گذشته چه بوده؟

دودی شدن برنج مدت نگهداری برنج را افزایش داده و برنج دیرتر فاسد می شود و میکروارگانیزم هایی که باعث فاسد شدن برنج می شوند به راحتی نمی توانند در برنج نفوظ کنند.

برنج سنتی شمال

آیا برنج دودی برای سلامتی مضر است؟

برنج دودی در واقع برنج مضری نیست اگر در جریان دودی شدن از چوب های با کیفیت بدون رنگ یا شیره برای دودی شدن آن استفاده شود.
استفاده از چوب هایی که رنگ داشته باشند باعث می شود که مواد سمی هم به داخل دانه های برنج نفوظ پیدا کرده و باعث سمی شدن دانه برنج شوند.

گفتنی است که در مجموع برنج دودی باید کمتر استفاده شود چون خود دارای مواد مضری می باشد و دارای درصدی از مواد شیمیایی مضر است و مصرف برنج دودی باید به یکبار در هفته محدود شود. بنابراین مصرف برنج دودی باید کنترل شده باشد و حتی الامکان با برنج سفید مخلوط شود تا هم حجم کمتر برنج دودی استفاده شود و هم طعم دودی برنج احساس شود.

 

 

این مطلب چه اندازه برایتان مفید بوده است؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رأی: 0

منتظر اولین رای شما هستیم 👋

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *