برنج

فروش برنج حسنی و خرید انواع مشابه

فروش برنج حسنی

فروش برنج حسنی امروز بسیار کم شده است.
این نوع برنج جزو موارد برنجی می باشد یا در بیشتر مناطق کشت نمی شود یا کشت آن بسیار تقلیل یافته است.
اما نگران نباشید ما در فروشگاه باران در صورت تمایل شما برنج جایگزین و مشابه را به شما معرفی خواهیم کرد و فروش انواع مشابه برنج حسنی و فروش برنج حسنی را در صورت تمایل شما مشتری عزیز در دستور کار قرار خواهیم داد.

فروش برنج حسنی

برنج حسنی و انواع دیگر برنج ایرانی

از گونهٔ ایرانی می‌توان به گرده. دابو. طارم، چرام۱، چرام۲. صدری (شامل انواع دم سیاه، دم زرد و دم سرخ)، بینام، علی کاظمی، چمپا و… اشاره کرد از تیپهای اصلاح نژاد شده و پرمحصول می‌توان از سفیدرود و خزر نام برد.

برخی از ارقام برنج در منطقه شمال ایران، بطور مشخص استان گیلان، شامل ارقام ایندیکایی چون غریب، هاشمی، حسنی و گرده می‌باشند که بنظر می‌رسند در نتیجه انتخاب سنتی توسط کشاورزان (و احتمالاً در ادامه تعدادی نیز در پی انتخاب توسط محققین) هر یک در نواحی جلگه‌ای و دره‌ای استان گیلان به ترتیب شالیزارهای مناطق اطراف شهرستان‌های صومعه سرا، فومن، تالش، و طارم به مرور زمان حاصل شده‌اند.

یک نوع برنج در منطقه سیروان ایلام طی سالهای طولانیست که کشت می‌شود به نام برنج عنبربو که بسیار خوش عطر و مزه می‌باشد ولی چون به نسبت وسعت آن منطقه کشت می‌شود به فروش انبوه نرسیده است اما این چند سالی است که به کردستان عراق و تهران نیز صادر می‌شود.
همچنین در سمت غربی اصفهان و زاینده رود برنجی به اسم لنجون کشت میشود که هنگام پخت قد کشیده و نا منظمی پیدا میکنند، رنگ آن اندکی متمایل به زرد بوده و طعم و عطر خاصی دارد. بدلیل خشکسالی های اخیر کشت برنج در اصفهان کاهش پیدا کرده است.

فروش برنج حسنی

فروش برنج حسنی

برنج حسنی از برنج هایی می باشد که در گذشته کشت می شده اما در حال حاضر کشت آن بسیار محدود شده نه تنها برنج حسنی بلکه برنج های دیگر از قبیل انواع:

  1. خزر
  2. چمپا
  3. حسن سرایی
  4. سرخ دم
  5. زرد دم
  6. برنج غریب
  7. ظارم دیلمانی و ظارم دیلمانی
  8. برنج مولایی

فروش برنج حسنی

انواع برنج ایرانی پر استفاده

ارقام برنج ایرانی به ۲ دسته پرمحصول و کم‌محصول تقسیم می‌شوند که برنج‌های کم‌محصول کیفیت بالاتری دارند و به واسطه اینکه در هر هکتار مقدار کمتری از آن‌ها به دست می‌آید، قیمت بیشتری نسبت به برنج‌های پرمحصول دارند.

در کل می‌توان گفت که برنج‌های کم‌محصول مثل صدری دم‌سیاه، هاشمی و طارم قیمت‌های بالاتری نسبت به برنج‌های پرمحصول مثل فجر، ندا و شیرودی دارند.

 

این مطلب چه اندازه برایتان مفید بوده است؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رأی: 0

منتظر اولین رای شما هستیم 👋

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *