برنج

فروشگاه مرکزی طارم درجه ۱ فریدونکنار

فروشگاه برنج طارم فریدونکنار

فروشگاه برنجن طارم فریدونکنار برنج درجه ۱ و با کیفیت بوجار شده و سورت شده با نازل ترین قیمت, برنچ طارم فریدونکنار که در مجموعه ما وجود دارد کاملا امتخان خود را پس داده و کافی است یکبار تست شود. برای خرید و مشاوره قیمت می توانید تماس بگیرید یا فرم پایین صفحه را پر نمایید.

فروشگاه برنج طارم فریدونکنار

برنج طارم محلی چیست ؟

از لحاظ خصوصیات و ویژگی ها برنج طارم محلی دارای دانه‌های قلمی و بلند با رنگ سفید که متمایل به کرم می باشد بوده و در بین انواع مختلف برنج می توان گفت یکی از خوشپخت‌ترین ارقام مختلف برنج است. از لحاظ کیفیت پخت برنج طارم محلی درمیان رقم های متنوع برنج بیشترین افزایش حجم بعد از پخت را به خود اختصاص داده و دارای عطر و طعم بسیار خوب و کیفیت پخت بی نظیر است. این برنج که از بهترین و مرغوب‌ترین انواع برنج بوده ، محبوب ترین برنج ایرانی می باشد.

دربین انواع گوناگون برنج طارم ، نوع طارم محلی در قیاس با سایر رقم های برنج کاشته شده در مناطق شمال ایران، از نظر طعم و عطر خوش خوراک تر است. این برنج ساعت ها بعد از پخته شدن نرم و خوش عطر و طعم و خوش خوراک می باشد و همین امر باعث شده رستوران های بزرگ و معتبری در منو غذایی خود از این برنج استفاده نمایند. این برنج دارای ارزش غذایی بالاتری به نسبت سایر برنج ها است.

فروشگاه برنج طارم فریدونکنار

انواع برنج طارم

این برنج انواع و اسامی متفاوتی دارند که از آن جمله می‌توان به برنج طارم محلی، طارم عطری، طارم سنگسری، طارم هاشمی، طارم صدری، طارم دم سیاه و طارم چینی ، برنج طارم کشت اول و  برنج طارم کشت دوماشاره نمود. از بهترین انواع برنج طارم، نوع هاشمی و عطری است که از لحاظ عطر و کیفیت پخت بهتر از سایرین هستند.

فروشگاه برنج طارم فریدونکنار

فروشگاه برنج طارم فریدونکنار

برنج طارم محلی فریدونکنار شناخته شده ترین و قدیمی ترین برنج منطقه فریدونکنار واقع در استان مازندران است.

این برنج با عطر و پخت استثنایی که دارد، به جرات می توان گفت که محبوب ترین برنج ایرانی در بین مصرف کنندگان می باشد. فریدونکنار از نظر فاکتورهای آب، خاک و رطوبت هوا، ایده ال ترین مکان برای رشد برنج طارم است. به همین خاطر است که بالاترین کیفیت برنج طارم ایرانی، در این منطقه و حومه آن دیده می شود. افزایش قد و حجم این برنج معطر نیز پس از پخت فوق العاده است و چشم هر آشپزی را محسور خود خواهد کرد. کیفیت این برنج در حدیست که پس از پخت نیز ساعت ها نرم و خوش خوراک باقی می ماند و در آزمون مالش بین دو دست نیز، چربی دانه ها احساس می گردد. رنگ این برنج سفید متمایل به کرم است و در بازار، با نام های طارم صدری یا طارم سنگی نیز شناخته می شود.

 

 

 

این مطلب چه اندازه برایتان مفید بوده است؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رأی: 0

منتظر اولین رای شما هستیم 👋

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *