برنج

فروشگاه برنج در شمال و معرفی انواع برنج شمال

برنج شمال قیمت

فروشگاه برنج در شمال, خرید برنج شیراز, فروش برنج ارزان قیمت, خرید برنج آنلاین, خرید برنج اینترنتی, خرید برنج با تخفیف, خرید برنج به صورت عمده, خرید برنج تعاونی, خرید برنج تناژ بالا, خرید برنج سفید ارگانیک, خرید برنج نیم دانه شمال, خرید برنج شیرودی, خرید برنج ندا,

فروشگاه برنج در شمال

انواع معروف برنح در شمال

برنج ایرانی چند نوع مشهور مثل برنج هاشمی، برنج طارم و برنج فجر دارد. اما اگر دو نوع برنج یکسان که در دو شالیزار متفاوت کشت شده‌اند را با هم مقایسه کنید، کیفیت متفاوتی خواهند داشت. همین موضوع باعث تنوع بالای برنج ایرانی با درجه کیفیت‌های متفاوت می‌شود و کار انتخاب بین محصولات مختلف را سخت می‌کند.
ما در طی سفرهای متعددی که به شمال و به خصوص گیلان داشتیم، به کشاورزهای مختلف سرزدیم و از محصولاتشان برای بررسی بیشتر نمونه گرفتیم. سپس از چند سرآشپز باتجربه خواستیم تا نمونه‌ی هر برنج را پخت کنند و بهترین آن‌ها را انتخاب کنند.

فروشگاه برنج در شمال

فروشگاه برنج در شمال

با توجه به بازار بسیار مناسب خرید عمده برنج در کشور، برنج ایرانی را در مناطق مختلفی از کشور مانند شمال و جنوب تولید می شود. با توجه به نوع بذر و محل تولید، برنج ایرانی دارای انواع مختلفی است که هر کدام از آن ها دارای ویژگی های خود هستند. از مرغوب ترین انواع برنج ایرانی می توان صدری و طارم را نام برد که در سطح وسیعی تولید می شوند و هر کدام از آنها با توجه به محل کشت انواع مختلفی دارند.

فروشگاه برنج در شمالان

 برنج طارم شمال

خرید برنج ایرانی طارم نیز همانند برنج صدری در بازار متقاضیان خود را دارد که بیشترین تولید آن در مازندران انجام می شود و می توان خاستگاه آن را نیز مازندران دانست.

اگر بخواهیم طارم را با صدری مقایسه کنیم طارم دانه هایی کوتاه تر و چاق تر دارد و مدت زمانی بعد از پختن نیز نرمی دانه های خود را حفظ می کند و برای خوردن مناسب است. دانه های طارم نیز مانند صدری با مالیدن میان دو کف دست می توان تشخیص داد و چرب بودن دانه ها را می توان احساس کرد.

این مطلب چه اندازه برایتان مفید بوده است؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رأی: 0

منتظر اولین رای شما هستیم 👋

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *