برنج

فروشگاه برنج ارگانیک مرکزی در شمال ایران

فروشگاه برنج ارگانیک

فروشگاه برنج ارگانیک در شمال ایران شهرهایی که از نظر موقعیت آب و هوایی و جغرافیایی بسیاز فوق العاده برای کشت انواع برنج از جمله انواع خوش پخت و با کیفیت شامل برنج هاشمی می باشد و همواره سعی ما بر این بوده که در این فروشگاه برنج محصولات ارگانیک و مزارع با حد اقل استفاده از سموم کشاورزی را برای شما انتخاب کرده و بهترین محصول ممکن را به شما مشتریان عزیز ارائه کنیم.

برنج ارگانیک چیست؟

برنج ارگانیک نیز مانند سایر محصولات ارگانیک در زمان تولید، کاشت و برداشت بدون استفاده از سموم شیمیایی و آفت کش‌ها تولید می‌شود و تمام مراحل رشد آن با سیستم طبیعی هماهنگ است. در تولید این نوع محصول، از سموم دفع آفات گیاهی نظیر قارچ کش‌ها و علف هرز کش‌ها استفاده نمی‌شود. حاصلخیزی خاک شالیزار هم با استفاده از کود حیوانی پوسیده شده که عاری از هرگونه آفت و بیماری است و کود سبز انجام می‌شود. این محصولات اغلب تازه‌تر از انواع معمولی هستند و در حجم و مقدار کمتر در مزارع کوچکی پرورش داده می‌شوند و نسبت به انواع برنج معمولی کمیاب‌تر هستند.

فروشگاه برنج ارگانیک

خرید برنج ارگانیک

نحوه رشد یا پرورش غذای ما می‌تواند تأثیر عمده‌ای بر سلامت جسمی و روانی ما داشته باشد. محصولات ارگانیک اغلب نسبت به انواع مشابه غیرارگانیک از مواد مغذی مفیدی مانند آنتی اکسیدان‌ها غنی‌تر هستند. افرادی که آلرژی به غذاها، مواد شیمیایی یا مواد نگهدارنده دارند اغلب در هنگام خوردن غذاهای ارگانیک دچار حساسیت و این چنین مشکلات نمی‌شوند.
محصولات ارگانیک راه‌حلی برای داشتن یک رژیم غذایی سالم هستند.
از آنجا که برنج، بخش عمده‌ای از غذای ایرانی‌ها را شامل می‌شود و از مواد غذایی پرمصرف در خانه‌های ما است؛ به همین دلیل سالم و طبیعی بودن آن از اهمیت زیادی برخوردار است.
در این فروشگاه اینترنتی شما می توانید از محصولات ارگانیک هم سفارش داشته باشید که به درخواست شما مشتریان از برنج های ارگانیک بدون سموم کشاورزی برا شما انتخاب و ارسال خواهد شد.

فروشگاه برنج ارگانیک

تشخیص برنج مرغوب

اینکه برنجی که استفاده میکنیم از نوع مرغوب باشد، یکی از دغدغه های بزرگ به شمار می رود. روش های مختلفی برای تشخیص مرغوب بودن برنج وجود دارد. که در ادامه به آن ها می پردازیم.

۱- یکی از ساده ترین و مطمین ترین روش ها، خرید برنج از فروشگاه های معتبر و فروشنده های مورد اعتماد است.

۲- روش دوم خرید برنج کهنه است!
شاید شنیده باشید قدیمی ها می گویند این برنج تازه است و باید بیشتر بماند و کهنه شود! چرا؟؟ چون برنج تازه دارای کمی رطوبت است و هنگام پختن آن ری نمی کند، ولی برنج کهنه رطوبت خود را از دست داده است و هنگام پخت آب به خود کشیده و حجیم تر می شود. بعضی افراد هم دوست دارند برنج تازه کشت شده را مصرف کنند چون که به نظرشان لذیذ تر و معطر تر است.

۳- روش سوم خرید برنج سفت است. هنگام خرید سفت بودن برنج را امتحان کنید.
هر چقدر که برنج سخت تر باشد به همان دلیل بالا، بهتر است و هنگام پخت بیشتر ری می کند.
برای امتحان سفت بودن برنج، در موقع خرید چند دانه از برنج را زیر دندان بشکنید. اگر به سختی شکسته شد یعنی برنج مرغوب است.

۴- با دقت به برنج نگاه کنید.
مشتی از برنج را بردارید و با دقت به آن نگاه کنید ببینید یک دست هست یا نه. چرا که مشت نمونه ی خروار است.
دقت کنید برنج ها حتما یک اندازه و یک رنگ باشند. برخی به صورت تجربی می گویند هر چه رنگ برنج تیره تر باشد، یعنی کهنه تر بوده و در نتیجه مرغوب تر است. همینطور برنج باید باریک و استخوانی باشد. شکسته، خرد شده و پوک نداشته و عاری از هرگونه آفات و یا کپک باشد.

۵ – برنج را ببویید و بچشید.
کمی از برنج را بین دو کف دست خود بمالید و سپس به آن، ها کنید در صورت عطر دار بودن، بوی آن به مشام تان خواهد رسید. عطر و بو داشتن برنج از گزینه های مهم در کیفیت آن است.
راه بهتر، چشیدن برنج برای فهمیدن عطر و بوی آن است. برنج مرغوب اغلب مزه تقریبا شیرین تری دارد و نشاسته بیشتری در آن حس خواهید کرد.

۶- محل کشت برنج
این که برنج در کدام نقطه کاشته شده است در مرغوب بودن آن موثر است. برنج بسته به این که از کوه آبیاری شده باشد یا از آب های زیرزمینی و یا سدها، دارای کیفیت های متفاوتی است. برنج ایرانی به همین لحاظ جزو انواع مرغوب برنج دسته بندی می شود.

۷- پخت برنج
بهترین و رایج ترین روش تشخیص برنج خوب، نمونه گرفتن و پخت نمونه است. برخی از فروشنده ها، برنج را به شرط ضمانت می فروشند، یعنی مشتری می تواند پس از پخت و در صورت ناراضی بودن از کیفیت برنج، آن را برگرداند.

این مطلب چه اندازه برایتان مفید بوده است؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رأی: 0

منتظر اولین رای شما هستیم 👋

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *