برنج

صادرات عمده برنج شمال کیلویی به ترکیه

برنج ایرانی از مرغوب ترین و با کیفیت ترین برنج های دنیا به شمار می آید که در شمال ایران کشت می شود. برنج ها جزئی جدا نشدنی از آشپزی ایرانی و خاورمیانه می باشد و طرفداران زیادی دارد. این برنج عطر و طعم بی نظیر و منحصر به فردی دارد. این برنج تنظیم بازار طرفداران زیادی داشته و سالانه در مقیاس انبوهی کشت می شود. صادرات عمده برنج شمال کیلویی به ترکیه، هر ساله در مقیاس انبوه و گسترده ای صورت می پذیرد. برنج های شمال ایران در دو نوبت کشت اول و کشت دوم وجود دارند که صادرات کشت دوم بیشتر است و طرفداران بیشتری دارد.

صادرات عمده برنج شمال کیلویی به ترکیه

عوامل موثر بر قیمت برنج شمال کیلویی چیست؟

عوامل موثر بر قیمت برنج شمال کیلویی چیست؟ بهترین برنج های ایرانی متعلق به شمال ایران می باشد. در‌ تمامی استان های شمال ایران برنج کشت می شود و همه ی آن ها از کیفیت یکسانی برخور دار هستند و در این بین برنج طارم بین آن ها برتری داشته و طرفداران بیشتری دارد. برنج ها را در اواخر شهریور ماه و یا اوایل مهر ماه از شالیزار ها جمع آوری کرده و کشت می کنند و به کارگاه های برنج انتقال می دهند و برای مدت زمانی طولانی رطوبت آن ها را گرفته و خشک می کنند و پوست آن ها را جدا می کنند، در این بین برخی ها برنج ها را برای برخی امور با پوست می فروشند.

پس از جداسازی پوسته های دانه برنج، آن ها درون دستگاه های مخصوص به این کار قرار داده و در دور تند چرخیده و باعث بیشتر خشک شدن آن ها می شود و سپس برنج ها را به داخل کیسه های مخصوص به خود در وزن ها و اندازه های مختلف انتقال داده و به فروشگاه ها و مراکز فروش ارسال می کنند. تمامی صحبت های ذکر شده حاکی از سختی کشت برنج می باشد و تمامی این دشواری ها و سختی ها در قیمت برنج شمال موثر هستند.

عمده فروشی برنج شمال کیلویی درجه یک

عمده فروشی برنج شمال کیلویی درجه یک فروشگاه های عمده فروشی برنج کیلویی صادراتی، انواع برنج ها را در دو نوع کشت اول و دوم عرضه می کنند. سفارش برنج باکیفیت و قیمت آن ها به عوامل متعددی بستگی دارد. مهم ترین و اولین عامل این است که برنج مربوط به کشت اول است یا کشت دوم. برنج هایی که کشت دوم می باشند، کیفیت و مرغوبیت بیشتری داشته و خوشمزه تر بوده و عطر و طعم بهتری دارند و قیمت آن ها نسبت به برنج های کشت اول گران تر می باشد.

عامل بعدی نوع برنج می باشد که شامل اندازه برنج می باشد که برخی از آن ها دانه بلند هستند و بعضی دیگر اندازه کوچک تری دارند. برنج تهران و کشیده طرفداران زیادی در کشور های دیگر داشته و بخش عمده آن ها صادر می شود. عامل دیگری که در قیمت نهایی محصول تاثیر دارد و باعث فروش و صادرات بیشتر آن ها می شود، نوع بسته بندی محصولات است که حتما باید در گونی های پارچه ای بسته بندی شوند چون کیسه های پارچه ای رطوبت برنج را حفظ کرده و از خشک شدن بیش از حد آن جلوگیری می کند.

این مطلب چه اندازه برایتان مفید بوده است؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رأی: 0

منتظر اولین رای شما هستیم 👋

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *