برنج

خرید و قیمت برنج تازه هاشمی فریدونکنار

خرید برنج مازندران

قیمت برنج تازه هاشمی فریدونکنار در سال ۹۹ چقدر است؟ در این مقاله قیمت برنج هاشمی در سال ۹۹ و نوسانات قیمتی مربوط به این برنج کیفی را بررسی کرده و تعریفی از برنج تازه خواهیم داشت همینطور مقایسه ای از برنج تازه و کهنه و طریقه ی پخت هر کدام انجام می دهیم.

برنج تازه هاشمی

برنج تازه چیست؟

در واقع برنج تازه به برنجی گفته می شود که کمترین سه ماه از برداشت آن گذشته باشد, در واقع برنج بعد از سه ماه مقداری از رطوبت دانه خود را از دست داده و آرام آرام تبدیل به برنج کهنه خواهد شد.

برنج کیفی کشت اول تا اواخز مهر ماه برنج تازه به حساب می آید وبرنج کمی مثل ارقام پر محصول ندا, شیرودی و فجر تا اواخر آبان برنج تازه به شمار می آیند.
برنج کشت دوم هم تا اواخر بهمن ماه تازه به شمار می آیند.
اما دلیل این موضوع زمان برداشت این محصولات می باشد.

برنج تازه هاشمی

برنج تازه چه فرقی با برنج کهنه دارد؟

تازه نبودن برنج از کیفیت برنج آنچنان نخواهد کاست تنها ممکن است قدری از عطر برنج تازه کاسته شود.
لذا برنج تازه دارای عطر و بوی مناسب تری می باشد. و طعم و مزه بهتری خواهد داشت.
طبخ برنج تازه با برنج کهنه متفاوت است به طوریکه باید برنج کهنه را مقداری بیشتر در آب خیس کرد و هر چه بیشتر در آب خیس بماند کیفیت پلو بیشتر خواهد بود در حالی که برنج نو بیش تر از یک ربع نباید خیس داده شود. اگر برنج تازه بیشتر خیس داده شود ممکن است شفته در بیاید که ظاهر خوبی نخواهد داشت.

برنج تازه هاشمی

قیمت برنج تازه هاشمی فریدونکنار

قیمت برنج تازه در اکثر موارد از برنج کهنه ارزانتر است علت آن در عرضه و تقاضای برنج می باشد. معمولا بدین منوال است که چون برنج تازه در ابتدای زمان برداشت می باشد و عرضه برنج بسیار زیاد است برنج از قیمت کمتری برخوردار است.
خریداران برنج و تاجران معمولا برنج تازه را به قیمت مناسب می خردند و بعد از سه ماه وقتی که عرضه برنج کاهش یافت به قیمت بالاتری میفروشند.

برنج تازه هاشمی

خرید برنج تازه هاشمی فریدونکنار

برنج تازه هاشمی در سال ۹۹ از ابتدای برداشت ۲۵۰۰۰ تومان بوده که به دلایلی که ذکر شد در حال حاضر به قیمت ۲۸۰۰۰ تومان معامله می شود.

قیمت برنج تازه هاشمی و انواع مختلف برنج های طارم و امر الهی که بهترین و پیشنهاد اول ما می باشد در حال حاضر ۹۳۰۰۰ تومان است البته برنج که به خوبی الک شده است و آماده مصرف برای مصرف کننده و مشتری است.
این برنج یک بار با درجه بالا در دستگاه الک مدرن الک شده و بسیار با کیفیت و پخت خوب دارد.

تمامی محصولات ما در جه کیفیتی بالا داشته و از هر لحاظ مطمين است در صورت هر گونه نارضایتی مبلغ پرداخت شده مرجوع خواهد شد.
خرید برنج هاشمی اعلی که در مرجع مطمئن با این قیمت خرید شود قیمت واقعی است چرا که برخی سود جویان ممکن است برنج هاشمی را با ارقام متفرقه مخلوط کرده و به عنوان برنج هاشمی با کیفیت بفروشند.

 

این مطلب چه اندازه برایتان مفید بوده است؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رأی: 0

منتظر اولین رای شما هستیم 👋

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *