برنج

خرید برنج فریدونکنار از بهترین کشاورزان منطقه

قیمت برنج شمال شیرودی

خرید برنج فریدونکنار را میتوان از فروشگاه های اینترنتی خرید برنج فریدونکنار که قادر به تامین برنج اصل فریدونکنار از مزارع این شهر و فروشگاه های محلی آن هستند تهیه کرد. فروش عمده برنج فریدونکنار توسط فروشندگانی که آشنایی به این محصول دارند و برنج فریدونکنار را میشناسند و قابل اعتمادند قابل قبول است.

خرید برنج فریدونکنار

برنج طارم هاشمی فریدونکنار

برنج طارم هاشمی فریدونکنار کشت اول برنج هاشمی را می توان از مرغوب ترین ارقام خوش پخت ایرانی نامید که خاستگاه اصلی آن گیلان بوده ولی امروزه در تمام استان های شمالی اَهم از مازندران و گلستان هم کشت می شود.
رنگ دانه در طارم هاشمی سفید متمایل به کرم و شکل دانه بلند و قلمی می باشد.

برنج طارم هاشمی به دلیل عطر و طعم و کیفیت پخت خوب و بازار پسندی بالای خود توانسته جای خود را در سفره های ایرانی باز کند به طوری که تبدیل به بیشترین رقمی شده که در شالیزارهای شمالی کشت می شود، و با براورده شدن رضایت مشتری بیشترین میزان تولید ، مصرف و خرید برنج ایرانی را به خود اختصاص داده است.

طارم هاشمی را می توان برنجی نامید که توسط کشاورزان توسعه داده شده و مراکز تحقیقاتی و سازمان های دولتی هیچ نقشی در ترویج این رقم نداشتند.
علت بازار پسندی و محبوبیت بالای این محصول را می توان ماندگاری بالای این محصول عنوان کرد به طوری که تا ساعت ها بعد از پخت نرمی و طعم خوب خود را حفظ می کند.

خرید برنج فریدونکنار

انواع برنج هاشمی فریدونکنار  

برنج طارم هاشمی را می توان به دو دسته سرد و گرم دسته بندی کرد، نوع سرد این محصول دارای ساقه باریک تر نسبت به نوع گرم آن می باشد و چند هفته دیرتر به عمل می اید و از لحاظ کیفی بهتر از نوع دیگر می باشد.

خرید برنج فریدونکنار

برنج طارم محلی فریدونکنار

شهر فریدونکنار یکی از قدیمی ترین و مطرح ترین شهر های کشور در حوزه کشت برنج می باشد.
مرغوبیت خاک و آب این منطقه سبب شده تا اکثر علاقه مندان به برنج با کیفیت به دنبال خرید برنج شمال به خصوص شهر فریدونکنار مازندران باشند. یکی از بهترین و خوش عطر ترین انواع برنج برنج طارم محلی می باشد, برنج طارم محلی فریدونکنار را می توان یکی از خوش پخت ترین برنج های شمال دانست.

از ویژگی های این محصول میتوان به عطر و طعم و قد آن اشاره کرد که باعث برتری آن نسبت به سایر ارقام شده است.

به دلیل میزان تولید کمتر طارم محلی در واحد مساحت شالیزار ها نسب به سایر برنج ها و همچنین لذیذ بودن این نوع محصول، قیمت آن نسب به دیگر ارقام بالا تر می باشد. این محصول به صورت کاملا یک دست طارم محلی و بدون نیم دانه عرضه می شود.

خرید برنج فریدونکنار

خرید برنج فریدونکنار چین دوم

بسیاری از کشاورزان برنج پس از برداشت کشت اول، زمین را به حال خود رها میکنند یا احیانا با ادوات کشاورزی ساقه های ایستاده برنج را تا سطح زمین خم می کنند.
در صورت آبیاری زمین در این حالت چه با آب چاه و چه با آب باران، ساقه های جدید از ریشه های برنج دوباره جوانه زده و رشد می کنند.
در صورت نگهداری مناسب می توان برنج حاصل از این روش را بیشتر کرد.

برنج حاصل از این روش نیز پخت بسیار خوبی دارد و نسبت به برنج کشت  یک خیلی بیشتر قد میکشد و ظاهر خیلی بهتری دارد,و نسبت به برنج کشت دو از سموم کمتری در آن استفده میشود که ارزش غذایی برنج چین دوم را بالا میبرد, به این برنج در استان مازندران برنج جگل نیز گفته می شود.

 

 

این مطلب چه اندازه برایتان مفید بوده است؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رأی: 0

منتظر اولین رای شما هستیم 👋

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *