برنج

خرید برنج شیرودی مازندران+قیمت فروش

خرید برنج شیرودی

خرید برنج شیرودی مازندران که بسیار شبیه به برنج هاشمی است و ممکن است مصرف کننده آنرا با برنج هاشم اشتباه بگیرد. اما برنج شیرودی مازندران خصوصیاتی دارد که که می شود آنرا از برنج هاشمی تمایز داد. البته برنج شیرودی نسبت به نوع هاشمی ارزان قیمت تر است و کیفیفت پخت و عطر و دطعم برنج هاشمی را ندارد ولی از لحاظ قیمت مقرون به صرفه است. لازم به ذکر است که لپه ریز آذرشهر گزینه پیشنهادی خوبی برای مراسمات و مجالس می باشد.

خرید برنج شیرودی

 

    برنج شیرودی

برنج شیرودی از نوع اقلام پرمحصول برنج است و علت قیمت ارزان این نوع برنج نیز همین است. برنج شیرودی از نظر ظاهری بسیار به هاشمی شباهت داشته و از نظر کیفیت طعم و پخت در حد مطلوب وخوب بوده اما بعد از طارم ،‌ هاشمی ،‌ فجر و علی کاظمی قرار دارد .
لازم بذکر است هر چه قدر زمان ماندگاری این محصول (برنج شیرودی)بیشتر باشد کیفیت ان نیز بهتر می گردد

خرید برنج شیرودی

ارزش خرید برنج شیرودی مازندران 

برنج استخوانی شیرودی یا برنج شیرودی، که از انواع برنج پرمحصول می باشد، برنجی است که در نواحی شمالی کشور کشت می شود.
برنج شیرودی از نظر شکل ظاهری بسیار شبیه به برنج طارم هاشمی است، که برای افراد غیرمتخصص در زمینه برنج قابل شناخت نیست. به همین دلیل برخی افراد سودجو این نوع برنج را با انواع دیگر مخلوط می کنند و یا آن را به اسم برنج طارم به فروش می رسانند.

برنج شیرودی به زعم کارشناسان موسسه تحقیقات برنج کشور دارای کیفیت پخت مطلوب در مقایسه با سایر ارقام پرمحصول و قابل قبول در مقایسه با طارم هاشمی است، هر چند از لحاظ عطر و طعم در مراتب پایین تری نسبت به برنج طارم هاشمی قرار دارد.
دلیل پایین بودن قیمت برنج شیرودی در مقایسه با انواع طارم، جدا از عطر و طعم آن، مربوط به پرمحصول بودن این برنج است.
برنج شیرودی به دلیل کیفیت خوب و قیمت مناسب، برای مراسم ها، رستوران دارها، آشپزخانه ها، ادارت و شرکت ها، بسیار اقتصادی است.
توصیه می شود به جای استفاده از انواع برنج خارجی نامرغوب، از برنج شیرودی استفاده نمایید.

توصیه دیگر این است که  برنج شیرودی را بگذارید تا چند ماه بماند، چون شاهد پخت بهتر و عطر و طعم مناسب تری با گذشت زمان خواهیم بود.

خرید برنج شیرودی

قیمت برنج شیرودی در بازار

قیمت برنج شیرودی برای معاملات عمده در بازار های دو استان شمالی گیلان و مازندران تعیین می شود و سایر بازار هایی که در آن ها برنج شیرودی به صورت خرده فروشی معامله می شود تحت تاثیر قیمت های تعیین شده در این بازار های بزرگ قرار می گیرند.
در استان گیلان بازار های تالش، لشت نشاء، رشت و لولمان هستند که قیمت برنج شیرودی را تعیین می کنند و بزرگ ترین تولید کنندگان برنج شیرودی استان گیلان که شالی این برنج را از مازندران می آورند در منطقه خمام که نزدیک به رشت است و در شهر تالش فعالیت دارند.

در استان مازندران نیز قیمت برنج شیرودی توسط تجار فعال در بازار ساری، آمل و بابل تعیین می گردد و در همین شهر ها و شهر های دیگری همچون نکا و جویبار نیز مقدار زیادی برنج شیرودی تولید می شود البته کشاورزان استان گلستان نیز برنج شیرودی کشت می کنند اما حجم شیرودی تولید شده در این استان بسیار کم است و از طرفی تعداد تجار قوی و تعیین کننده در این استان اندک است در نتیجه قیمت برنج شیرودی در بازار ها و کارخانه های گلستان نیز تابع بازار های دیگر است.

وقتی برنج های پاکستانی و لپه فله امروز در بازار نباشند بازار برنج پرمحصول شیرودی داغ است و قیمت آن افزایش می یابد و از طرفی وقتی برنج خارجی در بازار زیاد باشد و برنج های ارزان قیمت جنوب کشور هم در بازار باشند بخت شیرودی در بازار می خوابد و قیمت آن زمین می خورد و به پایین ترین حد ممکن می رسد. دانستن این نکات برای تجار برنج شیرودی بسیار لازم و ضروری است.

این مطلب چه اندازه برایتان مفید بوده است؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رأی: 0

منتظر اولین رای شما هستیم 👋

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *