برنج

خرید برنج شکسته طارم اصل شهر بابل

خرید برنج شکسته

خرید برنج شکسته آنهم طارم هاشمی اصل که همه ویژگی های یک برنج خوب و تمام عیار را دارد به انضمام این که یک برنج خرد شده می باشد و از لحاظ کیفی قابل مقایسه با انواع برنج با کیفیت پایین که در بازار وجود دارد و به اسم های مختلف از جمله برنج خوش پخت و اقسام اسم های تقلبی که محتوای آن ها ممکن است از نوع برنج پرمحصول باشد که همراه با کمی برنج کم محصول نظیر طارم و هاشمی برای عطر دادن و شبیه شدن به برنج اصل طارم است.

خرید برنج شکستهخرید برنج شکسته

برنج شکسته چیست و چگونه بوجود می آید؟

عوامل مختلفی در بوجود آمدن دانه شکسته برنج موثرند عواملی که از زمین کشاورزی و عواملی چون آب و هوا تا مراحل شالیکوبی برنج و شرایط نگهداری برنج در انبار همگی در ایجاد دانه شکسته برنج و با صطلاح برنج نیم دانه و برنج لاشه موثرند.

در این فرآیند ها برنجی که بیشتر شکسته می شود تبدیل به نیم دانه شده و برنجی که کمتر شکسته می شود تبدیل به لاشه می شود.
اصولا زمانی برنج شکسته می شود دانه های آن به اصطلاح بند می افتد, این بند افتادن برنج باعث می شود که دانه برنج آسیب پذیر شود و براحتی شکسته شود.
البته برخی از برنج ها نسبت به شکسته شدن و بند افتادن مثل برنج هاشمی مقاوم ترند وسخت تر شکسته می شوند و به همین علت برنج در اصفهان یکدست تر و تمییز تر هستند.
در مقابل برنج طارم آسیب پذیر تر بوده و بیشتر شکسته می شود.

در مجموع بیشترین عاملی که باعث می شود برنج بند بیفتد شرایط آب و هوایی متغییر در سر مزرعه و نوع نگهداری در انبار است که برای مثال وقتی برنج گرم باد بخورد دانه ها بند افتاده و میشکنند.خرید برنج شکسته

دسته بندی برنج شکسته بر اساس نوع برنج و معرفی ارقام با کیفیت برنج شکسته

 1. نیم دانه برنج هاشمی
 2. لاشه برنج هاشمی
 3. نیم دانه برنج طارم
 4. لاشه برنج طارم
 5. نیم دانه برنج
 6. لاشه کشت دوم
 7. لاشه فجر و شیرودی
 8. خرید برنج شکستهخرید برنج شکسته

معرفی انواع مختلف برنج شکسته برا اساس اندازه 

برنج شکسته از لحاظ اندازه به اقسام زیر است:

 1. چهارپاره
 2. ریزه
 3. لاشه
 4. سر لاشه

می باشند که به ترتیب اندازه می باشند که هر چه اندازه کوچکتر باشد برای پخت برنج مناسب نبوده و بیشتر برای تولید آرد و پخت شیرینی مورد استفاده قرار می گیرند.

اما برنج نیم دانه یا همان برنج شکسته استفاده های متعددی دارد و می تواند در تهیه انواع آش, سوپ و غذاهایی نظیر فرنی, شله زرد و … که به آرد یا برنج نیم دانه نیاز دارند مورد استفاده قرار می گیرد.

خرید برنج شکسته

خرید برنج شکسته و قیمت انواع آن

بر اساس نوع مصرف خریدار محترم می تواند هر کدام از برنج های لاشه و یا نیم دانه را برای خرید انتخاب کند.
مزیت برنج سر لاشه یا لاشه اینست که اندازه دانه ها بزرگتر است و برای پخت بصورت پلو مناسبتر می باشد چرا که حتی ۵-۳۰ درصد دانه های کامل برنج نیز در برنج سرلاشه وجود دارد و دانه های شکسته آن تقریبا از نصف دانه برنج بزرگتر هستند.

اما برنج نیم دانه اصطلاحا برنج های کوچکتر از نصف اندازه برنج بوده و همانطور که گفته شد برای مصارف آشپزی و آرد برنج کاربرد دارند.

بنابراین خرید لاشه و نیم دانه بر اساس نوع مصرف می تواند متغییر بوده و قیمت آنها بر اساس اینکه از چه نوعی از برنج باشد متفاوت است و برنج لاشه قاعدتا از نیم دانه متفاوت می باشد و همه اینها تحت تاثیر مقدار و درصد خرید برنج هندی و مقدار سفارش مصرف کننده و خریدار دارد که برای اطلاعاتی از این دست کافی است با ما تماس بگیرید تا اطلاعات کامل را در اختیار تان قرار دهیم.

 

 

این مطلب چه اندازه برایتان مفید بوده است؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رأی: 0

منتظر اولین رای شما هستیم 👋

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *