برنج

خرید برنج دودی گیلان اصل و خالص

خرید برنج دودی

خرید برنج دودی, , فروشگاه برنج مازندران, فروش برنج صادراتی, فروش برنج عمده ایرانی, فروش برنج فریدونکنار, فروش برنج هاشمی, فروش برنج ارزان قیمت, خرید برنج آنلاین, خرید برنج اینترنتی, خرید برنج با تخفیف, خرید برنج به صورت عمده, خرید برنج تعاونی, خرید برنج تناژ بالا, خرید برنج سفید ارگانیک, خرید برنج نیم دانه شمال

خرید برنج دودی

برنج دودی چیست؟

برخی افراد گمان میکنند برنج های دودی گونه ای از برنج هستند که به صورت جداگانه کشت میشوند. اما لازم به ذکر است که برنج های دودی همان برنج های عطری کشت شده توسط کشاورزان است که طی مراحل تولید به برنج دودی تبدیل میشوند. برنج های دودی رنگ تیره تری نسبت به برنج های عطری دارند. و دانه های خام و پخته آن عطر دل انگیز دود را به مشام میرساند.

افراد زیادی هستند که این برنج  را به صورت خالص مصرف میکنند ولی برخی از افراد برنج های دودی را با برنج های عطری مخلوط میکنند و هر دو را کنار هم مصرف مینمایند. برنج هاشمی دودی یکی از برنج های پر مصرف مردم گیلان است.

خرید برنج دودی

مراحل دودی کردن برنج

امروزه برای تغییر در عطر و طعم برنج، برنج ها را دودی می کنند. برنج دودی را می توان از تمام ارقام برنج تولید کرد.
در گذشته کشاورزان از سازه های چوبی مخصوص بنام (کتوم) برای دودی کردن برنج استفاده می کردند.
کشاورزان پس از برداشت برنج و قبل از کمباین زدن، برنج ها را در قسمت فوقانی کتوم قرار می دادند و در قسمت زیرین کتوم به وسیله هیزم آتش روشن می کردند.
آتش کتوم باید در حدی باشد که فقط دود کند. دود حاصل از آتش را به سمت بالای کتوم جایی که شالی برنج قرار دارد هدایت می کنند.
پس از گذشت چند ساعت دود هیزم با شالی ها آغشته شده و شالی برنج عطر دود به خود می گیرد. کشاورزان بعد از دودی کردنشالی ها، شالی ها را از بالای کتوم پایین می آورند و سپس توسط کمباین به جو تبدیل می کنند, جوی دودی را به کارخانه برنج کوبی برده و تبدیل به برنج می کنند.
در روند تبدیل کردن برنج دودی باید دقت شود، زیرا عطر برنج دودی باعث می شود تا سایر برنج ها نیز بوی دود به خود بگیرند.

خرید برنج دودی

 

 

 

توصیه برنج دودی هاشمی به خانم های باردار

باید توجه داشت که برنج دودی به دلیل دودی شدن، دیرتر خراب شده و از نظر عطر و طعم نیز غیر قابل وصف است و در مقایسه با سایر ارقام برنج موجود در بازار که روش های فرآوری متنوع و نا معینی دارند زیانی به مادر و جنین نرسانده و مفید نیز واقع می شود.

برنج دودی در استان گیلان و در برخی مناطق دور دست روستایی به ندرت به صورت دودی خشک می شود و به دلیل کمبود آن در بازار و وجود تقاضای بسیار برای خرید، این برنج کمی گران قیمت است اما با خرید مستقیم از تولید کنندگان می توان انواع برنج دودی را با قیمت ارزان خرید کرد.

خرید برنج دودی

خرید برنج دودی

بسیار برای شما مهم است که برنج باکیفیت دودی شمال را تهیه نماید زیرا با این کار میتوانید طعم مطلوبی از این برنج را به خاطر بسپارید. پیش نهاد میکنیم حتماً از برنج های دودی بومی همچون دمسیاه استخوانی و یا هاشمی و حتی برنج جمشید استفاده نمایید زیرا دارای کیفیت های بسیار مناسب تری هستند.
این برنج ها نسبت به برنج های معمولی حدود ۱۵۰۰ تومان تفاوت قیمت دارند و میتوان در بازار تهیه نمود.
به خاطر داشته باشید که دودی تهیه نمایید که به روش سنتی و یا همان با کاه دودی شده باشد زیرا کیفیت بسیار مناسب تری دارد.

لینک های مرتبط

https://baranrice.ir/wp-admin/post.php?post=432&action=edit

https://baranrice.ir/wp-admin/post.php?post=458&action=edit

 

این مطلب چه اندازه برایتان مفید بوده است؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رأی: 0

منتظر اولین رای شما هستیم 👋

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *