برنج

خرید برنج خزر و توضیح خصوصیات

خرید برنج خزر

خرید برنج خزر, قیمت برنج فجر سوزنی, قیمت برنج فریدونکنار, قیمت برنج قهوه ای, قیمت برنج فجر, قیمت برنج دودی, قیمت برنج شمال, فروشگاه برنج ایران, فروش برنج شیرودی مازندران, خرید برنج طارم شمال, قیمت برنج هاشمی امروز, فروشگاه برنج ارگانیک, قیمت برنج وارداتی, انواع و قیمت برنج ایرانی

خصوصیات ظاهری برنج خزر

طول دانه این برنج ۷٫۳۹ میلیمتر و عرض آن ۱٫۹۱ است که پس از پخت طول آن به ۹٫۹۱ میلیمتر نیز خواهد رسید. از لحاظ ظاهری نیز قلمی و دانه بلند است.

خصوصیات برنج خزر

برنج خزر از جمله ارقام پر محصول برنج است که از تغییر ژنتیکی برنج های ایرانی به دست آورده شده است.
این برنج اولین بار توسط موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه نهال و بذر مورد آزمایش قرار گرفت و برای کشت و برداشت به دست کشاورزان سپرده شد.
این برنج از لحاظ ظاهری بسیار شبیه برنج های صدری مانند برنج طارم بوده و قیمت بسیار پایین تر آن موجب شده که بعضی از تاجران برنج دست به مخلوط این برنج با برنج خوش عطر طارم بزنند.
ترکیب این دو برنج از لحاظ ظاهری تقریبا قابل تشخیص نیست اما پس از پخت آن متوجه کیفیت پایین برنج طبخ شده و دو فازی شدن آن می گردید.

خرید برنج خزر

استان های کشت برنج خزر

برنج خزر اغلب در استان گیلان و شهر های تالش و آستانه کاشته می شود، اما در بعضی از نقاط مازندران نیز به خاطر انطباق پذیری بالای آن، کشت محدود این برنج مشاهده می شود. این برنج پس از پخت کمی سفت بوده و فاقد عطر و بوی خاصیست. به همین خاطر به عنوان پلو و استفاده در مجالس و مهمانی ها پیشنهاد نمی گردد.

خرید برنج خزر

خرید برنج خزر

برنج خزر برنجی است که توسط موسسه تحقیقات برنج از طریق دستکاری ژنتکی تولید و به کشاورزان داده شد ُ برنج خزر از نظر ظاهری بسیار شبیه برنج طارم است اما به پای کیفیت برنج طارم نمیرسد.
قیمت برنج خزر نسبت به برنج طارم قیمت بسیار پایینتری دارد و این مساله موجب شده تا برخی از تاجران از این شباهت سوءاستفاده کنند و برنج طارم و خزر را با یکدیگر مخلوط کنند و به فروش برسانند اما بعد از پخت دو فازی بودن آن کاملا مشخص است.

این مطلب چه اندازه برایتان مفید بوده است؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رأی: 0

منتظر اولین رای شما هستیم 👋

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *