برنج

خرید برنج امسال شمال تازه و ارزان

خرید برنج طارم استخوانی درجه یک

چرا مصرف برنج هاشمی بهتر است؟

مصرف برنج امسال شمال برنج درجه یک هاشمی به دلیل داشتن ویتامین‌B، پروتئین، فیبر و مواد معدنی که دارد، همواره از طرف پزشکان و متخصصین تغذیه توصیه میشود. برنج هاشمی گیلان به دلیل داشتن خواص زیادی که دارد میتواند در کل روز انژری خوبی به مصرف‌کنندگان بدهد.

مبدا کاشت برنج هاشمی

مبدا کشت برنج هاشمی گیلان از سال (۱۳۶۴) توسط فردی به نام یوسف هاشمی در روستای چاپارخانه بخش خمام شروع شد و مورد توجه بسیاری از مردم و کشاورزان قرار گرفت و در حال حاضر تقریبا بیشتر کشاورزان گیلانی این نوع برنج را کشت و برداشت می‌کنند.

بهترین نوع برنج هاشمی مربوط به برنج هاشمی نطقه گیلان می‌باشد اما برنج هاشمی مازندران خصوصاً برنج هاشمی فریدون کنار و شهر بابل و بابلسر از جمله محصولات با کیفیت می‌باشند.

این محصول علاوه بر کیفیت بسیار خوب به دلیل قیمت مقون به صرفه‌تر نسبت به برنج‌های گران قیمت گیلان مشتریان بیشتری داشته و فروش بیشتری نسبت به محصولات برنج صدری و برنج کشت دوم دارد.

عطر برنج هاشمی عطر وب برنج شمال می‌باشد.

برنج شمال کم ترین قیمت

مراحل کاشت برنج هاشمی درجه‌یک

  1. اولین مرحله در آب انداختن شلتوک و خزانه گیری و جوانه زدن شلتوک است. این مرحله هم میتواند در منزل حیاط‌دار و هم در زمین کشاورزی انجام شود.
  2. در دومین مرحله بعد از این که خزانه رشد کردن و اقدامات لازم انجام داده شد باید زمین کشاورزی را برای نشاء آماده کرد.
  3. سومین مرحله بعد از اینکه شالیزار را آماده کردیم، که بسیار کار طاقت فرسایی است، شروع به کود پاشی و سم‌پاشی میکنیم، و زمین آماده شده را نشاء میکنیم.
  4. چهارمین مرحله آبیاری زمین و گذراندن ۲۰ الا ۳۰ روز انتظار و بیرون آمدن علف هرز و بعد کندن علف هرز که به اصطلاح محلی (وجین) میگویند.
  5. در آخرین مرحله که باید نگهداری، آبیاری، سم‌پاشی و کود پاشی انجام شود، برای برداشت برنج هاشمی خودمان رو آماده کنیم.
  6. در نهایت برداشت به صورت دستگاه و یا دست صورت میگیرد و این مراحل به پایان میرسد.

البته این مراحل به طور خلاصه گفته شده و زحمت‌های زیادی که کشاورزان عزیزمان میکشن در قالب یه نوشته کوتاه نمیتوان نوشت.

قیمت برنج هاشمی 1403 درجه یک گیلان امروز 8 خرداد

قیمت برنج هاشمی درجه یک گیلان امروز 8 خرداد 1403 از 99 تا 115 هزار تومن است. این قیمت عمده فروشی درب کارخانه است.

قیمت برنج هاشمی

قیمت برنج هاشمی در جدول فوق با 5 کیفیت مختلف وجود دارد. هر یک از این پنج نوع قیمت خاص خود را دارند که دلایل آن به شرح زیر است.
برنج هاشمی گیلان ممتاز 2 بار الک می شود. همچنین بسیار لوکس سورت می شود. این برنج دوبار بوجار (الک) می شود. درنتیجه شکسته آن نزدیک به صفر است.

 

برنج هاشمی گیلان درجه یک که 1 بار الک شده در کیسه های 10 کیلویی عرضه می شود. شکسته یا لاشه آن نیز کمتر از 10  درصد است. امکان بسته بندی این برنج در سایر وزن ها میسر است.
برنج هاشمی گیلان کارخانه ای اصلا شکسته گیری نمی شود. ممکن است بین 5 تا 22 درصد لاشه داشته باشد. این برنج سطحی سورت می شود. فقط در حد اینکه آشغال نداشته باشد پاک می شود. عطر و پخت این برنج تقریبا مثل هاشمی ممتاز و درجه یک است.

 

برنج راتون هاشمی بسیار کمیاب است. راتون رویش دوباره برنج در شالیزار است. این رویش دوباره جوانه زدن خودکار است و با کشت دوم فرق دارد. یعنی نشاء نمی شود و ریشه های بجا مانده پس از برداشت مجدد رویش می کنند.
حجم تولید راتون بسیار کم است. کلا اتفاقی و شانسی تولید می شود. بسیار خوشپخت و خوشمزه است. در گیلان نام های دیگری مثل شاه برنج نیز دارد. مازندرانی ها به آن نوج یا دونوج هم می گویند.

 

گاهی برنج هاشمی گیلان سورت و بوجار نشده هم موجود داریم. البته از پارت بارهایی محدود و ارزشمند. به همین خاطر موجودی این برنج همیشگی نیست. این کیفیت ظاهر لوکسی ندارد. عطر و پخت خوبی دارد. قیمت آن نیز اقتصادی است.

 

اینکه بسته بندی برنج چگونه باشد و یکبار الک شود یا دوبار و اینکه حساسیت سورت برنج چه میزان باشد مواردی هستند که به صورت دقیق قیمت برنج هاشمی را تعیین می کنند. البته کف و سقف این قیمت را شما در جدول دیدید.
برنج هاشمی صادراتی نیز به صورت سفارشی تولید می شود. این نوع برنج را فقط به مشتریان خارجی و مشتریان خاص داخلی تقدیم می کنیم.

قیمت برنج هاشمی درجه یک گیلان فوق اعلا

 

قیمت برنج هاشمی 1402

در ابتدای سال 1402 قیمت برنج هاشمی ثابت بود. یعنی همان محصول برداشت شده که در سال 1401 تولید شد و در بهار 1402 در حال فروش در بازار بود. خود برنج هاشمی تولید شده در سال 1402 نیز از اواخر مرداد راهی بازار می شود. پس از تولید در اول شهریور قیمت آن مشخص خواهد شد.
تقریبا از اردیبهشت 1402 قیمت برنج هاشمی در بازار شکست. این کاهش قیمت برای سایر ارقام برنج ایرانی نیز رخ داد. هرچه به فصل برداشت برنج نزدیک شدیم قیمت ها کاهش بیشتری داشت.

 

با توجه به شرایط اقتصادی حاکم بر کشور مشخص نیست تقاضا برای برنج تازه چقدر باشد. از طرفی کم آبی ممکن است حجم محصول تولیدی را کاهش دهد. همچنین در زمان شکل گیری خوشه برنج بارندگی رخ داد.
این اتفاق برنج را عطر دار می کند. اما ممکن است نیمدانه برنج را زیاد کند و حجم محصول تولیدی را کاهش دهد. فلذا باید تا اول شهریور صبر کرد و رابطه عرضه و تقاضا را دید. آن وقت می توان صحبت های دقیق تری کرد.

خرید برنج شمال ارزان

 

قیمت برنج هاشمی گیلان 1402

قیمت برنج هاشمی گیلان 1402 مثل گذشته بر اساس قیمت شالی تعیین شد. شالی حدود 30 تا 32 هزار تومن در فصل برداشت (مرداد) قیمت دارد. بر این اساس قیمت برنج کارخانه ای حدودا 65 هزار تومن تمام می شود.

 

برنج کارخانه ای حدودا 20 تا 25 درصد هزینه دارد تا به برنج ممتاز تبدیل شود. فلذا استارت قیمت برنج هاشمی ممتاز حدود 90 هزار تومن شد. برنج هاشمی درجه یک هم از 85 هزار تومن قیمت خورد. تمام این اعداد دقیقا کف قیمت سال گذشته بود.
هرچند نمی شود هیچ چیز را درست پیش بینی کرد. اما در سال 1402 هزینه تولید شدیدا بالا رفت. حجم تولید محصول نیز کاهش یافت. از این رو حدس میزنیم که امکان افزایش قیمت برنج زیاد است.

برنج اصل شمال

 

قیمت برنج هاشمی 1401

قیمت برنج هاشمی 1401 از 23 مرداد مشخص شد. برنج هاشمی ممتاز دوبار الک سورت شده با قیمت 108 و 115 هزار تومن به صورت عمده و خرده و برنج هاشمی یکبار الک سورت شده 103 و 115 هزار تومن فی خورد.
این قیمت های شروع فروش سال 1401 است. بهترین قیمت برای خرید در ابتدای سال همین قیمت ها است. از این پس نیز هر تغییر قیمتی رخ دهد از طریق جدول برای شما بروز شده و اطلاع رسانی می شود.

برنج طارم شمال

 

قیمت برنج هاشمی درجه یک

قیمت برنج هاشمی درجه یک توسط هر فروشنده یک چیز اعلام می شود. چون درجه یک از دیدگاه هرکس متفاوت است. اختلاف سلیقه ها سبب شده برنج درجه 1 از دیدگاه هر تولید کننده یا فروشنده ای یک سری مشخصات داشته باشد.
از نظر سلیقه ما برنج هاشمی درجه یک باید خوشپخت باشد. یعنی خوب قد بکشد و نرم و لذیذ باشد. همچنین فاقد شکسته و پاک شده باشد. در ضمن عطر طبیعی برنج داشته باشد. برنج هاشمی وقتی مجدد گرم شود مثل روز اولش نرم و لذیذ است.

برنج شمال امسال

 

قیمت برنج هاشمی امروز

قیمت برنج هاشمی امروز همان چیزی است که در جدول بالا مشاهده می کنید. در جریان باشید که ما به محض تغییر قیمت اقدام به انتشار لیست قیمت جدید می نماییم.
شاید برایتان سخت باشد که برای اطلاع از قیمت هر روز سایت را چک کنید. برای راحتی بیشتر می توانید با یک کلیک بر روی عکس زیر وارد صفحه اینستاگرام ما شوید و با دنبال کردن ما به سادگی و سریع از تغییرات قیمت مطلع گردید.

 

این نکنه را بدانید که قیمت خود برنج هاشمی تابع قیمت شالی آن است. نرخ روز شالی تعیین کننده نرخ روز برنج بوده و همه تجار بزرگ و حرفه ای این را می دانند. قیمت خود شالی نیز به کیفیت آن بستگی دارد.
باید دید که شالی چگونه برداشت شده است و درصد رطوبی که دارد چقدر است. آیا بند دار است یا خیر. همه ی اینها مسائل تخصصی است که کارخانه دارهای بزرگ و حرفه ای و تجار شالی به آن واردند.

 

بعضی اوقات کسانی که می خواهند بدانند برنج هاشمی امروز چند است مصرف کننده هستند. آن ها تصمیم دارند از خرده فروشی های اطراف شان برنج مورد نظر خود را تهیه کنند.
در این مورد باید بدانند برنج فروشی های سطح شهر با قیمت خرده، فروش انجام می دهند. نرخ آن ها معمولا بین 12 تا 30 درصد بیشتر از قیمت های درج شده در لیست ما است.
با این وجود اگر مصرف کننده هم اقدام به خرید مستقیم از جانب ما کند برایش بسیار مرقوم به صرفه است.

برنج امراللهی

 

قیمت برنج هاشمی گیلان

امسال قیمت برنج هاشمی گیلان با 1000 تومن افزایش نسبت به برنج کهنه استارت خورد. قیمت برنج هاشمی گیلان 1400 از 38 هزار تومن شروع شد. البته برنج هاشمی یکبار الک از 36000 تومن شروع شد.
در نظر داشته باشید امکان افزایش این قیمت ها وجود دارد. تجربه ما میگوید بعید است کاهش قیمت رخ بدهد. (این  چیزی بود که ما مرداد 1400 نوشتیم).

فروش برنج طارم

 

قیمت برنج هاشمی 1400

قیمت برنج هاشمی 1400 از 15 مرداد مشخص شد. برنج هاشمی یکبار الک شده با 36 هزار تومن استارت زد. قیمت برنج هاشمی دوبار الک شده نیز از 38 هزار تومن شروع شد.
طبیعیست هرچه پیش برویم قیمت ها افزایش خواهد داشت. زیرا کشاورزانی که دیرتر اقدام به فروش برنج می کنند با نرخ بالاتری حاضر به فروش می شوند.

برنج معروف شمال

 

قیمت برنج هاشمی گیلان 1400

از بهار سال 1400 که زمان کاشت برنج بود خرج کشاورزان به شدت افزایش یافت. از این رو مشخص بود قیمت برنج هاشمی در زمان برداشت افزایش خواهد یافت.
کم آبی نیز مزید بر علت شد تا شالیزار ها کمتر محصول بدهند. به هر حال برنج هاشمی گیلان مشتریان زیادی دارد. به تمام این مشتریان پیشنهاد می دهیم هرچه زودتر خریدشان را انجام دهند تا به گرانی نخورند.

 

قیمت برنج هاشمی سه الکه

هرجا کلمه سه الکه را شنیدید برنج نخرید. برنج یکبار یا دوبار الک می شود. اگر یکبار الک شود حدود 10 درصد لاشه دارد. اگر دوبار الک شود اصلا لاشه ندارد. برنج هاشمی سه الکه فقط لفظ بیخود برخی فروشندگان است.

 

قیمت برنج طارم هاشمی امروز

برنج طارم هاشمی محصول مازندران است. ما در گیلان هستیم و طارم هاشمی تولید نمیکنیم. کافیست این را بدانید قیمت امروز هاشمی هرچه باشد طارم هاشمی مقداری ارزان تر است.
نام اصلی این برنج طارم است. هاشمی برنجی خوش پخت تر از طارم است. به همین منظور برای راحت تر فروختن برنج طارم این برنج را با نام طارم هاشمی در بازار جای انداخته اند.

 

قیمت برنج هاشمی آستانه اشرفیه

قیمت برنج هاشمی آستانه اشرفیه همیشه بالا است. اما جالب است بدانید که در آستانه اشرفیه اکثر کشاورزان برنج هاشمی گرم کشت می کنند. کارخانه های شالیکوبی آستانه معمولا برنج را سفید کوب می کنند.
این دو شاخصه از خصوصیات منحصر به فرد برنج هاشمی آستانه اشرفیه است که سبب می شود برنج تولید شده در این شهرستان و روستا های حومه آن از ظاهری سفید رنگ برخوردار باشد.

 

مصرف کنندگانی که دوست دارند برنج سفید رنگ مصرف کنند به برنج هاشمی آستانه اشرفیه علاقه بسیاری دارند و خریدشان را از این منطقه انجام می دهند.
البته این محبوبیت برنج آستانه سبب شده بسیاری از کسبه متقلب و سودجو هر برنج تقلبی و نا مرغوبی را درون گونی هایی بریزند که روی آن اسم این شهر پرطرفدار در کنار برنج هاشمی چاپ شده است.

 

با گونی هایی که چاپ دروغین دارند مردم را فریب می دهند در نتیجه لازم است در هنگام خرید برنج اصلا به عبارات چاپ شده روی گونی آن دقت نکنید و فقط کیفیت برنج را مورد بررسی قرار دهید
اگر از تخصص کافی برخوردار نیستید از یک تولید کننده معتبر و قدیمی خریدتان را انجام دهید تا برنج خالص به دست تان برسد. وگرنه مجبورید برنج مخلوط شده بخورید.

 

 

قیمت برنج هاشمی اعلاء

قیمت برنج هاشمی اعلاء که در گیلان تولید می شود در بازار های همین استان مشخص می شود. هر یک از تجار یا تولید کنندگان با سلیقه خودشان برنج هاشمی را بسته بندی می کنند.
معمولا برنج هاشمی گیلان را با گونی هایی که در چاپ آن ها عباراتی مثل هاشمی آستانه اشرفیه و یا هاشمی ممتاز مجلسی دیده می شود در بازار مشاهده می کنید.

 

مرغوب ترین برنج هاشمی که می توانید در بازار پیدا کنید محصول روستاهایی است که از شهر دور باشند. شالیزار های این روستاها گِل بسیار غنی دارند. فلذا برنج برداشت شده از آن ها بسیار قلمی و دانه کشیده باشد
همچنین موازی بودن شالیزار ها با ساحل و بهره گرفتن از نسیم دریا سبب می شود برنج عطر بسیار قوی نیز داشته باشد. اعلاء تر از محصول چنین شالیزارهایی هیچ برنج هاشمی وجود ندارد.

 

اکثر کشاورزان روستاهای گیلان شالی خود را به تجار و کارخانه دار ها می فروشند. این تجار و کارخانه دار ها شالی خریداری شده را به برنج تبدیل می نمایند.
در نتیجه برای خرید برنج هاشمی این منطقه باید سراغ تجار و کارخانه داران رفت. در نظر داشته باشید بنا به کیفیتی که شالی گیلان دارد قیمت آن از تمامی شالی های خرید و فروش شده در بازار بیشتر است.

 

قیمت عمده فروشی برنج هاشمی

قیمت عمده فروشی برنج هاشمی همان چیزی است که در جدول دیدید. اگر از جای دیگری با هر قیمتی خارج از رنجی که برایتان نوشتیم رو به رو شدید مطمئن باشید که بی ربط است.
این نکته را بدانید که غیر ممکن است کسی بتواند قیمت دقیق تری از ما ارائه دهد. زیرا ما به عنوان یک تولید کننده دست اول در قلب بازار شمال هستیم و قیمت در همینجا تعیین می شود.

 

قیمت برنج هاشمی لنگرود

قیمت برنج هاشمی لنگرود علارقم کیفیت یکسانی که برنج این منطقه با برنج هاشمی سایر نقاط مشهور استان گیلان دارد بالاتر از محصول سایر مناطق است. تنها دلیلی که سبب این موضوع شده، این است که شهر لنگرود مقصد گردشگران زیادی است.
به همین سبب برنج و سایر سوغات استان گیلان در این شهر راحت تر فروش می رود. این سهولت فروش و فراوانی مشتری سبب شده برنج هاشمی لنگرود مشهور شود و گران فروخته شود.

 

آنچه باعث داشتن عطر قوی و کیفیت بالا در برنج هاشمی می شود نزدیک بودن شالیزار به آب و دسترسی به آب فراوان است. شالیزار های شهر لنگرود نیز در چنین موقعیتی قرار دارند.
این خصیصه سبب شده برنج هاشمی تولید شده در لنگرود مثل محصول برداشت شده از شالیزار های خمام، آستانه، تالش و روستا های اطراف رشت از کیفیت بالایی برخوردار باشد.

 

البته هستند برنج فروشان و تجاری که برنج هاشمی را از شهر های نزدیک لنگرود به این شهر می آورند. سپس به اسم برنج هاشمی خود لنگرود به فروش می رسانند.
ولی در واقع برنج هاشمی لاهیجان یا سایر شهر های نزدیک را درون گونی ریخته اند که گاهی ممکن است برنج بی کیفیتی باشد و مشتری متضرربرنج شمال درجه یک شود. اما در برخی موارد ممکن است برنجی مرغوب و با کیفیت نیز باشد.

 

قیمت برنج هاشمی رودسر

از آنجایی که رودسر یک شهر بین ساحل و کوهستان های جنگلی است از شالیزار های این شهر برنج هاشمی مرغوبی برداشت می شود.
شاید از نظر ظاهری برنج رودسر به پای برنج هاشمی نواحی مرکزی گیلان نرسد. اما عطر خوبی داشته و این موضوع باعث می شود مشتریان برنج هاشمی رودسر را با قیمت خوبی خریدار باشند.

 

اما یک نکته که بر روی اقتصاد رودسر تاثیر زیادی گذاشته است این است که این شهر از ابتدا دارای کمربندی بوده و گردشگران کمتر وارد خود این شهر می شدند.
این موضوع سبب شده برنج هاشمی رودسر هم مانند سایر تولیدات این شهر ساحلی کمتر شناخته شود و شهرت چندانی نیابد. در نتیجه با قیمت متعادلی خرید و فروش شود.

 

البته به دلیل اینکه برنج هاشمی رودسر در میان مردم کم شهره شده است حجم زیادی از محصول شالیزار های این شهرستان راهی بازار شهر های دیگر می شود.
برنج رودسر در بازار شهر مقصد به اسم محصول همان جا فروخته می شود و این یک راه برای به فروش رفتن برنج هاشمی است که در رودسر تولید می شود.

خرید برنج ایرانی

 

برنج هاشمی مرغوب

این نکته را نیز در نظر داشته باشید که برنج هاشمی کشت شده در رشت و برخی از شهر های کوچک که اطراف رشت هستند و کمتر در بین مردم مشهورند نیز از کیفیت بسیار مطلوبی برخوردارند.
شهر هایی همچون خمام، کوچصفهان، خشکبیجار، لشت نشاء و سنگر نیز همگی مناطقی هستند که همچون آستانه اشرفیه کشاورزان برنج هاشمی با کیفیت در آن ها تولید می نمایید.

 

همچنین این شهرها کارخانه هایی مدرن و مجهز دارند که برنج با کیفیت در آن ها تولید می شود و باب میل مصرف کنندگان برنج ایرانی است. پس میتوان برای خرید سراغ آن ها نیز رفت.

قیمت برنج هاشمی در تالش

قیمت برنج هاشمی در تالش با سایر نقاط استان گیلان تفاوتی ندارد و همانند قیمت های درج شده در جدول است. برنج هاشمی موجود در بازار تالش معمولا قد کوتاه تری نسبت به برنج هاشمی سایر نقاط دارد.
همچنین در تالش اکثر کارخانه های شالیکوبی برنج را به صورت الک نشده می فروشند و این کارگاه های الک زنی یا سورتینگ هستند که برنج را دوباره بوجار می کنند و با بسته بندی به فروش می رسانند.

این مطلب چه اندازه برایتان مفید بوده است؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رأی: 0

منتظر اولین رای شما هستیم 👋

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *