برنج

خرید برنج اصیل ایرانی + قیمت درب کارخانه

خرید برنج ایرانی اصل و لپه ریز آذرشهر و با کیفیت از دغدغه های بسیاری از مصرف کنندگان این محصول با کیفیت می باشد لذا تشخیص برنج اصل ایرانی، خرید آسان و بدون محدودیت برنج اصل ایرانی را به ما بسپارید.

خرید برنج ایرانی

آشنایی با انواع برنج ایرانی

گیاه برنج در دنیا به دو دسته ی اصلی جاپونیکا و ایندیکا شناخته می شود. گونه جاپونیکا که بیشتر در کشورهای آسیای شرقی کشت می شود، دانه هایی با مجموع نشاسته بیشتری دارد. به دلیل نشاسته بالای این گونه پس از پخت، دانه های آن حالتی به هم چسبیده و خمیری دارد. گونه ی جاپونیکا در میان مردم آسیای شرقی بسیار محبوب است و بیشترین استفاده را دارد.

و اما دسته دوم گونه ی ایندیکا که همان برنج هندی است و دانه هایی با میزان نشاسته بسیار کمتری دارد. به دلیل سطح نشاسته پایین دانه های آن، زمان پخت دانه های برنج به هم نمی چسبند و معمولا این گونه بیشتر مورد پسند مصرف کنندگان ایرانی قرار دارد.

برنج ایرانی که بیشترین میزان آن در شمال کشورمان در استان های گیلان و مازندران و دیگر نقاط کشور به صورت پراکنده تولید می شود دانه هایی با سطح نشاسته متوسط دارد. طعم و عطر برنج ایرانی با دیگر انواع تولید شده در سایر نقاط دنیا متفاوت است و به همین دلیل تمایل ایرانی ها بیشتر به سمت خرید عمده برنج ایرانی است. برنج سفید و نوع قهوه ای آن از انواع محصولاتی است که در بازار رایج است و به فروش می رسند. تفاوت نوع سفید و قهوه ای تنها در گرفتن یا نگرفتن پوست آن است. هنگامی که پوست برنج را در کارخانه های فرآوری از آن جدا می کنند، دانه ای سفید رنگ به دست می آید.


خرید برنج ایرانی

قیمت برنج عمده ایرانی

قیمت برنج و لپه فله امروز تناژ و عمده ایرانی از ۱۲ هزار تومان برای برنج ندا و همچنین نیم دانه برنج‌های درجه یکی مثل هاشمی و طارم شروع شده و تا کیلویی ۲۰ هزار تومان برای برنج هاشمی و طارم درجه یک افزایش می‌یابد. قیمت برنج ایرانی به عوامل مختلفی بستگی دارد که در مقاله عوامل موثر بر قیمت برنج ایرانی می‌توانید بیشتر درباره آن‌ها مطالعه کنید. اما به طور خلاصه قیمت برنج بر اساس عرضه و تقاضای فصلی، منطقه کشت برنج، درصد شکسته و همچنین خالص بودن و کیفیت برنج تغییر می‌کند و ممکن است که دو برنج هاشمی اختلاف قیمت چند هزار تومانی داشته باشند که مهم‌ترین علت آن اختلاف کیفیت این دو برنج باشد.

خرید برنج ایرانی

معرفی انواع برنج شمال ایران

با وجود ارقام هندی و پاکستانی، ذائقه ی بسیاری از مردم به برنج ایرانی متمایل است که بازار خرید و فروش عمده برنج را پررونق کرده است. از انواع تجاری با محبوبیت زیاد می توان به نوع طارمی و نوع طارم هاشمی اشاره کرد که از بهترین انواع برنج ایرانی به شمار می روند. مرغوبیت بالای این ارقام، داشتن طعم و بوی مناسب و خوش پخت بودنشان باعث محبوبیت بالای برنج هاشمی و تمایل به خرید در میان مصرف کنندگان شده است. بازار تولید و خرید و فروش برنج طارم هاشمی در استان گیلان و مازندران بوده و بهترین انواع برنج شمال در این استان ها تولید می شوند.

با توجه به بازار بسیار مناسب خرید عمده برنج در کشور، برنج ایرانی را در مناطق مختلفی از کشور مانند شمال و جنوب تولید می شود. با توجه به نوع بذر و محل تولید، برنج ایرانی دارای انواع مختلفی است که هر کدام از آن ها دارای ویژگی های خود هستند. از مرغوب ترین انواع برنج ایرانی می توان صدری و طارم را نام برد که در سطح وسیعی تولید می شوند و هر کدام از آنها با توجه به محل کشت انواع مختلفی دارند.

در بازار خرید و فروش برنج ایرانی با نام های مختلفی روبه رو می شویم:

انواع هاشمی، دم سیاه، شاه پسند و کاظمی، از زیر مجموعه های برنج صدری محسوب شده و همه ی انواع صدری کشیده تر از انواع طارم هستند. بیشتر انواع صدری در استان گیلان تولید شده و در مقابل بیشتر انواع برنج طارم در استان مازندران در سطح وسیعی تولید می شوند.

انواع برنج طارم شامل دیلمانی، بینام،  عنبربو، رشتی و محلی را نام برد. نوع طارم از انواع  صدری، دارای دانه هایی چاق و کوتاه تر می باشد. انواع دیگری از این محصول نیز هستند که از دو رگه گیری پرورش می یابند. محصول های دو رگه معمولا عطر و بوی کمتری نسبت به دو دسته ی اصلی دارند.

 خرید برنج ایرانی

برنج عمده ایرانی از کجا بخریم

اگر می‌خواهید برای اولین بار برنج عمده خریداری کنید یکی از سوالاتی که برای شما پیش می‌آید این است که از کجا چند تن برنج بخرید، به خصوص وقتی که با بازار برنج آشنایی ندارید. شما می‌توانید برای خرید برنج به صورت عمده و تناژ به کارخانه‌های برنجکوبی شمال مراجعه کنید و یا به یکی از بازارهای برنج‌فروشی در شهرهای شمالی کشور بروید و یا حتی از عمده‌فروشان شهر خود برنج مورد نیاز خود را تهیه کنید. اما مهم‌ترین نکته در این میان اعتماد به فردی است که قصد خرید از او را دارید. چرا که تقلب در بازار برنج زیاد است و اگر آشنا نباشید و یا از فرد قابل اعتمادی خرید نکنید ممکن است گرفتار یک خرید بد شوید. لذا مجموعه ما قادر است نیاز شما مشتریان عزیز را  در تامین انواع مختلف برنج اصیل ایرانی در شهر های شمالی و تشخیص با کیفیت ترین برنج ها با قیمت درب کارخانه فراهم سازد.

این مطلب چه اندازه برایتان مفید بوده است؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رأی: 0

منتظر اولین رای شما هستیم 👋

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *