برنج

بهترین برنج ایرانی فریدونکنار و عطر ناب برنج شمال

بهترین برنج ایرانی فریدونکنار

فریدونکنار یکی از شهر ساحلی و مرکزی استان مازندران است که میان شهرستان بابلسر و محمود آباد قرار دارد
این شهر به مرکز ماهی و برنج استان مازندران به شمار می آید و لقب آن پایتخت برنج ایران است

بهترین برنج ایرانی فریدونکنار

پایتخت برنج ایران

کشاورزان مجرب و سختکوش فریدونکنار با پشتوانه و تجربه سالیان آبا و اجدادی خود توانسته اند
ضمن بهره گیری از تکنولوژی و علم روز کشاورزی بهترین نوع برنج را جهت پخت و در سراسر کشور عرضه نمایند
و رضایتمندی حداکثری مصرف کنندگان را فراهم آورند و این امر موجب شده است
برنج فریدونکنار در رقابت با برنج سایر نقاط کشور از جمله استان گیلان لقب برند ملی برنج کشور گرفته باشد.

بهترین برنج ایرانی فریدونکنار

انواع برنج فریدونکنار

یکی از نکات جالب که برنج شهرستان فریدونکنار را تو چشم می اندازد کشت انواع گوناگون برنج هاست
یعنی در شهرستان فریدونکنار کشاورزان میتوانند علاوه بر برنج های طبع گرم از برنج ها طبع سرد هم برداشت کنند که این موضوع واقعا نکته جالبیست!!
لازم به ذکره با توجه به شرایط آب و هوایی منطقه فریدونکنار که گرم و مرطوب است کشت برنج در دو نوبت کشت اول و دوم انجام میشود

بهترین برنج ایرانی فریدونکنار

برنج فریدونکنار

شما می توانید برای خرید برنج فریدون کنار به فروشندگانی که فروش انواع برنج های فریدونکنار را با بهترین قیمت بر عهده دارند مراجعه کنید. آن دسته از انواع عمده فروشانی که فروش برنج های متفاوت را انجام می دهند به خوبی با انواع برنج فریدونکنار آشنا هستند و بهترین برنج ایرانی را به شما برای خرید معرفی می کنند. قیمت و هزینه برنج های فریدونکنار را شما باید بر اساس نوع آن پرداخت کنید. برای آگاهی بیشتر در مورد قیمت برنج فریدون کنار شما باید به خوبی با ویژگی های این برنج آشنایی داشته باشید و سپس اقدام به خرید برنج فریدونکنار نمایید. برای خرید عمده برنج فریدونکنار می توانید با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید.

بهترین برنج ایرانی فریدونکنار

چرا برنج فریدون کنار مرغوب است؟

یکی از بهترین برنج های جهان در منطقه ی شمال کشت می شود. که در این میان برنج طارم محلی فریدون کنار بهترین محصول در نوع خود محسوب می شود. خاک زمین های کشاورزی فریدون کنار سرشار از میکرو ارگانیسم هاست. خوب است بدانید در زمین های حاصلخیز فریدونکنار بیشتر از شهر های دیگر استان موجودات ریز در خاک وجود دارند که موجب تهویه ی خاکی میشوند. همین امر موجب مصرف کمتر کود های شیمیایی در این خاک می شود و مصرف کمتر کودهای شیمیایی به مرغوبیت برنج کمک می کند.

در کل برنج طارم محلی درجه یک فریدونکنار به دلیل اینکه خوب قد می کشند و به اصطلاح پخت می آیند صرفه اقتصادی دارند.

شالیزار های فریدونکنار پس از فصل برداشت و در فصل زمستان اقامتگاه پرندگان مهاجر از کشور های همسایه می شوند که در این میان تک درنای سیبری نیز در این فصل به فریدون کنار مهاجرت میکند. تعداد پرندگانی که در فصل پاییز و زمستان به شالیزارهای فریدونکنار مهاجرت می کنند آنقدر زیاد است که مناظری شگفت انگیز در منطقه ایجاد می کند. این پرندگان زیبا زمین های کشاورزی فریدونکنار را برای اقامتگاه خود انتخاب می کنند. این زمین ها در فصل پاییز و زمستان خالی از محصول می باشد و به دلیل تجمع آب فراوان تبدیل به تالاب می شوند.

شکل ظاهری برنج طارم هاشمی درجه یک شمال نسبت به نوع صدری کمی کوتاه و چاقتر، جنس گچی، دارای رنگ سفید متمایل به کرم است. عطر و طعم بی نظیر آن باعث شده طرفداران زیادی را جذب خود نماید .

این پرندگان مهاجر که تعداد آنها به میلیون ها پرنده می رسد، به مدت۶ تا ۷ماه در شالیزارهای فریدونکنار می مانند. حضور آنان موجب تزریق مقادیر زیادی فضله وکود های پرندگان وحشی در زمین ها می شود.  این کودهای طبیعی رها شده توسط پرندگان به دلیل دارا بودن مقادیر زیادی ازت و فسفر موجب غنی شدن خاک شالیزارهای منطقه می شود. بنابر این مصرف انواع کودهای شیمیایی را به حداقل ممکن می رساند. از این رو محصولاتی که در منطقه کشت می شود  بسیار ارگانیک تر از برنج های سایر مناطق می باشد. از سویی دیگر این پرندگان معمولا از انواع حشرات و کرم های زمین های فریدونکنار تغذیه می کنند. به همین دلیل مصرف سموم  جهت دفع آفات در شالیزارهای فریدونکنار را به حداقل می رسانند.

این مطلب چه اندازه برایتان مفید بوده است؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رأی: 0

منتظر اولین رای شما هستیم 👋

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *