برنج

برنج هاشمی فریدونکنار محصول خریداری شده از کشاورز

برنج های شمال

منطقه فریدونکنار به محصولات کشاورزی مختلف از جمله برنج بسیار معروف است و خرید برنج هاشمی فریدونکنار که از محصولات بسیار معروف و ویژه و پر طرفدار است در این منطقه بسیار عمومیت دارد. برنج هاشمی فریدونکنار در شهر ها و مناطق مختلف کشور از جمله شهر های بزرگی مثل تهران, شیراز, مشهد, کرج, تبریز و … مورد استفاده قرار می گیرد.

برنج هاشمی فریدونکنار

برنج هاشمی فریدونکنار

برنج تنظیم بازار از جمله پر بازده ترین و با کیفیت ترین برنج های منطقه فریدونکنار و همچنین شهر های ساحلی دریای خزر می باشد.

برنج هاشمی فریدونکنار به دلیل عطر و طعم بی نظیر برنج آن که می تواند با هر نوع برنج دیگر رقابت کند و مصرف کنندگان برنج هاشمی فریدونکنار بی شک از طبخ و مصرف کردن این برنج ناب ایرانی همواره راضی بوده اند.

به اعتقاد بسیاری از کارشناسان برنج هاشمی فریدونکنار یکی از بهترین برنج های مصرفی که در منطقه مازندران کشت میشود می باشد.

عطر و بوی این برنج از جهاتی حتی از برنج طارم محلی نیز ممکن است بیشتر باشد.

چربی دانه های این برنج به سادگی وقتی که این محصول بین دو دست مالش داده می شود احساس می شود و همین موضوع باعث خوشمزه تر شدن آن و نرمی برنج بعد از طبخ آن خواهد شد.

پیدایش برنج هاشمی

برنج هاشمی فریدونکنار

برنج هاشمی توسط یکی از کشاورزان برجسته گیلان به نام آقای یوسف هاشمی که در مزرعه خود برنج بینام را کشت می کرده اولین بار کشف می شود.

داستان اکتشاف این برنج به این گونه بوده که آقای هاشمی که از برنج بینام بسیار راضی بوده و در مزرعه خود این برنج را کشت مینمودند متوجه موضوع عجیبی در قسمتی از زمین کشاورزی خود می شوند بدین صورت که برخی از شالی های برنج ایشان با بقیه برنج های بینام متفاوت هستند و دارای ساقه های بلند تر و همچنین خوشه های بلند تری نیز می باشند.

این موضوع توجه آقای هاشمی را جلب می کند و ایشان این برنج را جدا گانه با دست برداشت می کنند و در سالهای بعد به عنوان بذر جدا در زمین کشاورزی خود می کارند ایشان سه سال این کار را ادامه می دهند تا مقدار این محصول افزایش می یابد به طوری که بعد از اینکه اولین بار ایشان محصول خود را به کارخانه می برد از ایشان پرسیده می شود این چه محصولی است که ایشان جواب می دهند نمی دانم و ظاهرا کارخانه دار اسم خود ایشان را روی برنج می گذارند و به ایشان می گویند چون خودتان کشف کردید به اسم خودتان می شود برنج هاشمی.

قیمت برنج هاشمی فریدونکنار

برنج هاشمی فریدونکنار

برنج هاشمی فریدونکنار علاوه بر اینکه کیفیت ممتاز و طبخ مطلوب دارد دارای قیمت بهتر و مناسب تری از محصولات طارم دارد.

این محصول به ویژه مورد توجه اکثر کشاورزان منطقه فریدونکنار بوده علت آنرا باید در ویژگی های بینظیر گیاه این محصول جستجو کرد چرا که آفات کشاورزی به سادگی نمی توانند گیاه برنج هاشمی فریدونکنار را آلوده کنند از جمله آنها کرم ساقه خوار برنج می باشد که به دلیل ساقه های بلند گیاه برنج هاشمی فریدونکنار و نازک بودن آنها نمی تواند این گیاه را آلوده کند.

بنابراین استفاده کمتر از سموم شیمیایی برای دفع آفات دو فایده برای برنج هاشمی فریدونکنار دارد:

  1. برنج هاشمی فریدونکنار ارگانیک و با کمترین سموم کشاورزی به عمل می آید
  2. برنج هاشمی فریدونکنار به دلیل استفاده کمتر از سموم کشاورزی و هزینه تولید کمتر و راندمان بیشتر در تولید در مزرعه با قیمت کمتر عرضه می شود.

دلایل که در بالا ذکر کردیم علت اصلی این است که کشاورزان چرا به مسئله کشت برنج هاشمی فریدونکنار بسیار علاقه مند هستند.

برنج هاشمی فریدونکنار بی شک رقیب برنج های اصیل فریدونکنار از جمله طارم محلی فریدونکنار می باشد در واقع برنج هاشمی فریدونکنار از جهات ویژگی ها بسیار شبیه هم می باشند و از نظر کیفیت خیلی با هم تفاوت ندارند.

برنج طارم محلی و هاشمی برای انتخاب بین این دو محصول مصرف کنندگان بیشتر سلایق شخصی را لحاظ می کنند.

بسیار از خریداران برنج فکر می کنند که برنج طارم محلی فریدونکار از برنج هاشمی فریدونکنار بهتر و با کیفیت بیشتر است اما در واقع این موضوع صحت ندارد کشاورزان منطقه فریدونکنار بعد از ساها کشت برنج در این منطقه و امتحان کردن گونه های مختلف برنج و تست کردن کیفیت آنها به این نتیجه رسیدند که برنج هاشمی فریدونکنار هم از لحاظ عطر و بو و هم راندمان تولید از سایر ارقام بهتر می باشد به همین دلیل است که اکثریت تولید در این منطقه مربوط بهبرنج تهران است.

 

 

 

این مطلب چه اندازه برایتان مفید بوده است؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رأی: 0

منتظر اولین رای شما هستیم 👋

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *