برنج

برنج هاشمی درجه یک بسته ۱۰ کیلویی

برنج هاشمی درجه یک

برنج هاشمی درجه یک، برنج هاشمی شمال، برنج هاشمی ۱۰ کیلویی، برنج هاشمی گیلان، برنج هاشمی فوق اعلا، قیمت برنج هاشمی، فروش اینترنتی برنج هاشمی،

برنج هاشمی درجه یک

قیمت و خرید برنج هاشمی ایرانی

برنج هاشمی درجه یک برنجی است که در مزارع با کیفیت کشت شده باشد.
نوع فرمول خاک و رطوبت آن در تولید بهترین برنج هاشمی یا برنج درجه یک هاشمی بسیار موثر است.

  1. هم چنین برنج هاشمی فوق العاده است که شالی آن ایده آل باشد
  2. در فر به درستی خشک شده باشد چرا که شلتوک ها در سال های اخیر به صورت خیس برداشت می شوند.
  3. با دقت و در دستگاه های مکانیزه با کیفیت سفید شود و نیم دانه کم تر داشته باشد.
  4. برنج هاشمی باید کاملا رسیده باشد که داخل دانه آن شکم سفید نداشته باشد.
  5. برنج هاشمی درجه یک

قیمت برنج هاشمی گیلان

اگر حدود ۲ ماه از برداشت برنج گذشته باشد برنج کهنه شده و پخت بهتر خواهد داد.

بعد از تولید وارد الک دوم شود تا به صورت کامل خرده برنج های آن جدا شود: حدود ۱۰ درصد از وزن برنج به دلیل برداشتن تمام دانه های شکسته کم می شود یعنی ۱۰ درصد قیمت بالاتر

 

بعد از الک دوم وارد دستگاه سورت شده باشد تا برنج پاک شود و ضایعات آن جدا شود: حدود ۲ تا ۵ درصد از وزن برنج به دلیل پاک کردن و خاک گیری آن کم می شود یعنی ۵ درصد مجدد روی قیمت برنج اضافه می شود این یعنی پولی که برای برنج می دهیم صرف خرید ضایعات همراه برنج نمی شود و دیگر نیازی نیست وقت خود را در خانه برای پاک کردن برنج صرف کنید.

برنج هاشمی درجه یک

برنج هاشمی درجه یک ۱۴۰۰

قیمت برنج شمال تا حد زیادی تابع مزنه برنج هاشمی است زیرا این برنج در بازار یک رقم مرجع است و بیشتر کشاورزان با مقایسه حجم برنجی که شالیزارشان می دهد قیمتش را محاسبه می کنند.
مثلا اگر شیرودی دو برابر هاشمی محصول بدهد انتظار می رود قیمت آن نیز تقریبا نصف هاشمی باشد. و یا دم سیاه که کمتر از هاشمی محصول می دهد قیمتش بالاتر از این رقم است.

برنج هاشمی درجه یک

فروش برنج هاشمی عمده

برخی از مصرف کنندگان برنج شمال برایشان جای سوال است که آیا این محصول به صورت اقساطی نیز فروخته می شود؟
در پایسخ به این سوال باید گفت با توجه به اینکه فروش اقساطی در هر محصولی بیشتر در فروشگاه های محلی صورت می گیرد و تابع شناختی است که بین فروشنده و اهالی محل است و از طرفی می توان برنج را به صورت کیلویی خرید کرد و مبلغ یک کیلو برنج چیزی نیست که نیاز به اقساطی کردن داشته باشد.

با این تفاسیر و با توجه به اینکه برنج یک محصول مصرفی با حاشیه سود پایین است فروش اقساطی آن کاملا بی معنی است و معمولا معاملات غیر نقدی که در برنج انجام می شود به صورت چکی است که بین عمده فروش های شمال و تجار شهر های غیر شمالی صورت می گیرد و فقط مختص تجار قدیمی است که مدت زیادی با یکدیگر کار می کنند و نزد هم اعتبار زیادی دارند.

البته محدود چک هایی که در بازار برنج رد و بدل می شود مدت های بسیار کوتاهی دارد که بین ۲۰ تا ۴۰ روزه است و معمولا بهای کل معامله نیست و نیمی از تراکنش را شامل می شود و نصف دیگر مبلغ معامله به صورت نقدی پرداخت می گردد و این ها بخاطر این است که برنج محصولی مصرفی با گردش مالی قابل توجه است.

این مطلب چه اندازه برایتان مفید بوده است؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رأی: 0

منتظر اولین رای شما هستیم 👋

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *