برنج

برنج شیرودی اعلا مازندران با کیفیت عالی

برنج شیرودی اعلا

برنج شیرودی می تواند به عنوان برنج مصرفی خانوار و برنجی خوش پخت و مجلسی با قیمت ارزان جایگزین برنج های درجه یک شمال باشد

برنج شیرودی اعلا

برنج شیرودی چگونه تولید شده؟

برنج شیرودی در سال ۱۳۷۵ توسط موسسه تحقیقات اصلاح و نهال و بذر وابسته به جهاد کشاورزی استان مازندران به ثبت رسید. این برنج علاوه بر مازندران در استان گیلان شهرستان تالش نیز کشت می شود. برنج شیرودی از لحاظ رده بندی محصولات در رده پر محصول ها قرار می گیرد و میزان بهره وری بالایی دارد.

در کل برنج طارم محلی درجه یک فریدونکنار به دلیل اینکه خوب قد می کشند و به اصطلاح پخت می آیند صرفه اقتصادی دارند.

برنج شیرودی بعد از برنج خزر و فجر در رده سوم پر محصول ها است .این برنج به علت تولید بالا در هکتار قیمتی نسبتا پایین نسبت به برنج هاشمی و طارم دارد.و البته از کیفیتی بالا و مناسب برخوردار است .

برنج شیرودی اعلا

خریدار برنج شیرودی درجه یک

برنج شیرودی در استان های مازندران، گلستان و گیلان کشت میشود. اما در هر استان کیفیت برنج شیرودی متفاوت است.

خریدار برنج شیرودی درجه یک به دنبال شیرودی استخوانی و شیرودی پاییزه است. برنج شیرودی استخوانی به رنگ سفید استخوانی می باشد که اغلب در استان مازندران یافت میشود.

برنج شیرودی استخوانی درجه یک کاملا کشیده و دانه بلند است. این نوع برنج شیرودی مشتری پسند میباشد. برنج شیرودی درجه یک مازندران دقیقا همان برنجی است که خریداران عمده برنج شیرودی به دنبال آن هستند.

برنج شیرودی اعلا

در خرید و فروش برنج شیرودی چند نکته حائز اهمیت میباشد:

نکته اول در مورد رنگ دانه های برنج است؛ برنج شیرودی درجه یک استخوانی بسیار شبیه به برنج طارم هاشمی و طارم محلی میباشد.

نکته دوم در مورد اندازه دانه های برنج میباشد. برنج شیرودی درجه یک بایستی بلند و کشیده باشد.

نکته سوم در مورد پخت برنج شیرودی است. برنج شیرودی درجه یک بایستی خوشپخت باشد. با اینکه انتظار نداریم که برنج خوشپخت شیرودی تا چند روز بعد از پخت نرمی خود را حفظ کند ولی انتظار داریم که برنج خوشپخت شیرودی هنگام پخت شفته نشود.

برنج شیرودی اعلا

برنج شیرودی شمشیری اعلا مازندران

برنج شیرودی اغلب در مازندران کشت و برداشت می شود. این برنج بسیار شبیه برنج طارم است.‌ طارم هم به مانند شیرودی مختص مازندران است.

شکل ظاهری برنج طارم هاشمی درجه یک شمال نسبت به نوع صدری کمی کوتاه و چاقتر، جنس گچی، دارای رنگ سفید متمایل به کرم است. عطر و طعم بی نظیر آن باعث شده طرفداران زیادی را جذب خود نماید .

برنج شیرودی چه در رنگ و چه در قالب آنقدر شبیه برنج طارم است که تفکیک این دو برنج گاهی اوقات سخت می شود. برنج شیرودی اعلا مازندران در بازار با نام های دیگر هم شناخته می شود؛ برنج شیرودی استخوانی، برنج شیرودی دانه بلند، برنج شیرودی خوشپخت و برنج شیرودی شمشیری.

این مطلب چه اندازه برایتان مفید بوده است؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رأی: 0

منتظر اولین رای شما هستیم 👋

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *