برنج

برنج سفره شمال تجربه خرید ارزان و با کیفیت

برنج سفره شمال

برنج سفره شمال یکی از بهترین برنج های شمال کشور محسوب می شود برنجی که بر سر سفره اکثر ایرانی های عزیز قرار می گیرد دغدغه بسیاری از افراد خرید یک برنج با مشخصات و عطر و طعم مطلوب و با کیفیت است حالا چه برنجی میتواند این ویژگی ها را با هم داشته باشد ما به شما برنجی که بهترین ویژگی هایی که هر مشتری را راضی می کند معرفی خواهیم کرد کافی است که با ما همراه باشید.

برنج سفره چیست؟

رنج سفره شمال

برنج یک ماده غذایی پر طرفدار در تمام دنیا به حساب می آید و تقریبا نیمی از ماده غذایی است که در دنیا به صورت عمده مورد مصرف قرار می گیرد و قوت غالب نیمی از مردم دنیا به شمار می رود.

۹۰ درصد برنج تولید شده در دنیا در آسیا تولید می شود و از این سهم بسیاری ار این تولید مربوط به کشور هند و چین می باشد.

در کشور های دیگر از قبیل پاکستان نیز برنج های بسیار معروفی از قبیل برنج باسماتی که در بین مردم دنیا بسیار شناخته شده است وجود دارد.
گونه های بسیاری از برنج های مختلف در سرتاسر دنیا پیدا می شود از برنج سفید گرفته تا برنج سیاه و قرمز دانه بلند, گرد, دانه متوسط و دانه کوتاه

برنج سفره در ایران

برنج سفره شمال

در کشور ما ایران انواع برنج دانه بلند با خصوصیات و ویژگی های چشمگیر از قبیل کیفیت و عطرو طعم بسیار مطلوب و همینطور لذیذ بودن  و پخت بسیار مناسب موجود است.

برنج سفره در ایران در مناطق گوناگونی کشت می شود در ایران از شمال تا جنوب کشور انواع و اقسام برنج با کیفیت متنوع کشت می شود که هر کدام از آنها برای خودشان قابل مقایسه با بهترین های برنج های دنیا می باشند.

برنج های دانه بلند متفاوت در سراسر ایران کشت می شود که اکثر آنها از نوع دانه بلند و دانه متوسط می باشند اما برنج اصلی که در ایران کشت می شود برنج دانه بلند و برنج گرد که در جنوب بیش تر کشت می شود.

برنج سفره شمال

برنج سفره شمال

انواع برنج سفره در شمال کشور شاید برای بسیاری از افراد شناخته شده باشد اما اینجا میخواهیم به چند نمونه بارز اشاره کنیم.

برنج شمال اکثرا از نوع دانه بلند می باشد.
انواع برنج پر محصول شمال هم از نوع دانه بلند به شمار می آیند.

دسته اول:

برنج طارم, صدری و هاشمی از انواع برنج کیفی در شمال هستند که به عنوان برنج سفره در شمال مورد استفاده قرار می گیرند.

دسته دوم:

انواع دیگر برنج پر محصول از قبیل برنج ندا, فجر و شیرودی هم در شمال کشور یافت می شود که می توانند به عنوان برنج سفره مورد استفاده قرار گیردند اما همانطور که گفتیم برنج های دسته اول یعنی برنج کیفی به دلیل دارا بودن ویژگی های لازم برای طبخ برنج به عنوان بهترین نمونه ها برای این امر می باشندم

اما ذکر این نکته ضروری است که برنج های پر محصول هم دارای مزیت بسیار خوبی نسبت به برنج کیفی هستند و آنهم قیمت بسیار مناسب و مقرون به صرفه می باشد.

برنج فجر پر محصول به عنوان برنج که از لحاظ کیفیت و پخت بسیار دارای شرایط بهتری نسبت به انواع دیگر پر محصول می باشد و می تواند انتخاب خوبی برای کسی که به دنبال این نوع برنج است باشد.

برای خرید انواع برنج سفره شمال با کیفیت و بهترین قیمت های بازار از ما استعلام بگیرید بهترین کیفیت را برای شما ارسال خواهیم کرد کافی است که با ما تماس حاصل کنید.

 

این مطلب چه اندازه برایتان مفید بوده است؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رأی: 0

منتظر اولین رای شما هستیم 👋

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *