برنج

برنج ایرانی شمال تازه و ارزان

خرید و قیمت انواع برنج طارم درجه یک و عطری

بهترین برنج ایرانی شمال کدام است؟ بهترین برنج ایرانی  شمال شامل خیل عظیمی از برنج هایی است که در شمال ایران کشت می شود. برای پیدا کردن بهترین برنج شمال ، ابتدا باید مشخص کنید که کدام پارامتر در برنج ایرانی مدنظر شماست. به عبارتی منظورتان از بهترین برنج شمال چیست؟

برنج ایرانی شمال

بهترین برنج ایرانی شمال

بهترین بودن به معنای بهترین برنج عطری ایرانی یا بهترین پخت برنج ؟ پرحجم بودن برنج یا قد کشی مناسب بعد از پخت؟ تعریف بهترین برنج برای هر شخصی متفاوت است. بنابراین ابتدا باید مشخص کنید که بهترین برنج شمال را برای چه مصرفی مد نظر دارید. بهترین برنج مصرف روزانه هر خانوار طبق سلیقه ی خانواده مبنی بر عطری بودن، پرمحصول بودن و سایر فاکتورها مشخص می شود. برای مثال برای ادارات و مجالس، بهترین برنج ایرانی ، برنجی است که بعد از پخت حجم زیادی داشته باشد.

در نهایت انواع برنج شمال به علت کشت در منطقه ای با آب و هوا و خاک حاصل خیز دارای عطر و بوی مطبوع هستند و باب میل و سلیقه هر مصرف کننده ای می باشند. برنج آستانه اشرفیه، برنج پرمحصول گلستان، برنج طارم مازندران و انواع برنج شمال در نوع خود بهترین هستند.

برنج ایرانی شمال

انواع برنج ایرانی شمال

برنج های شمال کشور در استان گیلان، گلستان و مازندران کشت می شود. بهتر است بدانید که انواع برنج ایرانی که در این مناطق کشت می شوند، مطابق شرایط آب و هوایی، جنس خاک زمین های کشاورزی، سم و کود های مصرفی و نوع رسیدگی، از عطر و طعم مختلفی برخوردار هستند.

 

یعنی حتی ممکن است برنج طارمی که در مازندران کشت می شود با برنج طارم آستانه اشرفیه، عطر، طعم و کیفیت متفاوتی داشته باشد.

 

اسامی برنج ایرانی که در شمال کشت می شوند به شرح زیر است:

برنج ایرانی شمال

برنج ایرانی شمال هاشمی

برنج هاشمی از انواع برنج شمال ایران است که در روستایی در استان گیلان کشف شد. اما در حال حاضر در کل استان گیلان، این برنج کشت می شود. برنج هاشمی از برنج های پرطرفدار است و سطح زیر کشت زیادی را در استان مازندران و گیلان به خود اختصاص داده است. برنج هاشمی بهترین برنج عطری ایرانی است، از این رو محبوب ترین برنج شمال نیز محسوب می شود.

 

برنج هاشمی پخت مناسبی دارد، از این رو مورد توجه خانواده های ایرانی است. جالب است بدانید برنج هاشمی که از بهترین برنج های شمال است، مقاومت بالایی در برابر آفات دارد. همین امر باعث شده که برنج هاشمی، از سالم ترین برنج های ایرانی انتخاب شود، زیرا که سم شیمیایی کمتری برای کست این نوع برنج لازم است.

 

برنج دم سیاه صدری گیلان، جزو برنج های دست بالا و اعلا به حساب می آید؛ عطر خوبی دارد و رنگ سفید دانه آن ، گویی رگه بسیار نازکی از رنگ کرم روشن را دارا می باشد.

برنج شیرودی در بین استان های شمالی، اولین بار در استان مازندران کشت شده است. برنج شیرودی از دسته برنج های پرمحصول است. برنج شیرودی عطر و کیفیت پایین تری دارد و قیمت برنج شیرودی از برنج های طارم و هاشمی ارزان تر است. برنج شیرودی با قیمت پایین آن برای مصارف مجالس، ادارات و مراسمات گزینه مناسبی است.دقت داشته باشید که ظاهر برنج شیرودی شبیه به ظاهر برنج هاشمی است. بنابراین سعی کنید از فروشگاه های معتبر، بدون واسطه خرید کنید تا در دام سودجویان نیفتید

برنج ایرانی شمال

برنج فجر خوش پخت و مخصوص هتل و رستوران

برنج فجر از دسته برنج های پرمحصول است که بیشتر در استان گلستان کشت می شود. ظاهر برنج فجر بسیار شبیه برنج طارم است. برنج فجر گلستان به علت عطر و بو و طعم خوبی که دارد، از قیمت بالاتری به نسبت برنج های پرمحصول برخوردار است. برنج فجر گلستان بیشتر در اماکنی که روزانه نیاز زیادی به برنج دارند، مانند رستوران، ادارات و … مصرف می شود.

این مطلب چه اندازه برایتان مفید بوده است؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رأی: 0

منتظر اولین رای شما هستیم 👋

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *